Blisko 1 000 studentów i młodych projektantów, ponad 200 przesłanych prac i rekordowa liczba uczestników – „Konkurs dla młodych architektów” rozstrzygnięty! Podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 12 lutego 2015 r. w warszawskich Złotych Tarasach, tytułem „Mecenas Polskiej Architektury 2014” została uhonorowana firma Ceramika Paradyż – czołowy polski producent płytek ceramicznych.


Przyszłość pod patronatem

Certyfikat Mecenas Polskiej Architektury 2014 przyznawany jest firmom, które wspierają i promują młodych projektantów. Ceramika Paradyż, jako aktywny partner Stowarzyszenia Architektów Polskich, uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym miesięcznika Builder „Promujemy Polską Architekturę”.

Jako jeden z największych przedsiębiorców w branży czujemy współodpowiedzialność za przyszłość początkujących architektów i dlatego staramy się wpierać ich w twórczym rozwoju zawodowym – podkreśla Piotr Szkurłat, Dyrektor Strefy Inwestycje w Ceramice Paradyż, członek Kapituły Konkursowej. Jesteśmy świadomi trudności, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Tego typu konkursy dowodzą, jak wielki potencjał talentu i kreatywności posiadają polscy studenci – przekonuje Piotr Szkurłat.

Talent na celowniku
W tegorocznej, II edycji konkursu wyzwaniem dla uczestników było stworzenie trzech projektów koncepcyjnych: dla domu rodzinnego i osiedla mieszkaniowego wraz z otoczeniem oraz rewitalizacji okolic fortu Mokotów. Wyróżniono prace, które cechowały się pomysłowością i innowacyjnością, dbałością o detal oraz poprawnością stosowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Konkurs dowiódł, że dialog pomiędzy inwestorem i architektem, może działać na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości zgłoszonych prac konkursowych i tego, że produkty Ceramiki Paradyż były częścią wielu z nich ­­­­­– zaznacza Piotr Szkurłat.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com


Mariusz Ścisło, Prezes SARP podczas gali fiałowej Mecenas Polskiej Architektury 2014

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)