Duravit od lat umacnia swoją pozycję na rynku wyposażenia łazienkowego, oferując produkty z segmentu premium. Konsekwencja w działaniach, zaangażowanie do realizacji projektów uznanych designerów i wdrażanie nowych technologii przynosi przedsiębiorstwu wymierne korzyści. We wrześniu 2017 roku Duravit Polska sp. z o.o. znalazł się w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce otrzymując wyróżnienie Geparda Biznesu.

Wyróżnienie w XI edycji przedsięwzięcia Gepardy Biznesu, organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu, to nie jedyne wyróżnienie, które trafiło do polskiego oddziału Duravit. Firmę wyróżniono również w IX edycji Konkursu Efektywna Firma 2016 oraz w VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2016.

Przyznane Duravit Polska wyróżnienia to potwierdzenie mocnej pozycji rynkowej przedsiębiorstwa. Tytuły zostały przyznane na podstawie analizy danych finansowych pochodzących z Krajowego Rejestru Sądowego. Ocenie Instytutu Europejskiego Biznesu podlegała wartość rynkowa firmy w okresie od marca 2015 roku do marca 2016 roku. Dynamika wartości rynkowej Duravit Polska w omawianym okresie wyniosła 20,6%, co plasuje przedsiębiorstwo w gronie firm o dużym wzroście rynkowym.

Duravit, jako firma działająca globalnie, od lat sukcesywnie umacnia swoją pozycję na rynku wyposażenia dedykowanego łazienkom. W 2015 roku przychód firmy, po raz pierwszy w historii działalności, wyniósł 400 mln euro. Wzrost sprzedaży to wynik zainteresowania użytkowników produktami oferowanymi przez Duravit, za którymi przemawiają wysoka jakość stosowanych materiałów oraz doskonały design.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. Przedstawiamy najnowszy ranking dynamicznych firm według wartości rynkowej w okresie marzec 2015 – marzec 2016 według metodologii, opracowanej przez Instytutu Europejskiego Biznesu w grudniu 2005 r. Dane do badań polskich firm dostarczyły wywiadownie InfoCredit i Bisnode.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez Bisnode, która przekazała dane finansowe 52 792 przedsiębiorstw. Do tej analizy zostały wybrane firmy, które w latach 2014 -2015 miały każdego roku dodatni zysk netto i dodatni kapitał własny. Instytut Europejskiego Biznesu policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2015 i koniec marca 2016 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej.

Wysoka wycena rynkowa przedsiębiorstw w marcu 2016 r. wzięła się z bardzo wysokiego wskaźnika C/Z na giełdzie w Warszawie w marcu 2016 r. – wyniósł 41,5. Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej dynamicznych firm w Polsce – Gepardów Biznesu 2016. Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

Duravit / portalbudowa