Od 6 listopada trwa świąteczna akcja prosprzedażowa Komfortu. Marka promuje trzy nowe wzory dywanów i zachęca 50% rabatami. Działania wsparte zostały kampanią reklamową w telewizji i internecie, outdoorze, gazetką promocyjną, a także materiałami POS.

Okazje na święta
Timing akcji nawiązuje do Świąt. Okres przedświąteczny to szalony czas zakupów i przygotowań.
„Każda pani domu chce, aby w Święta jej dom wyglądał wyjątkowo i odświętnie, a nowy dywan doskonale odmieni wnętrze. W ramach akcji szczególnie promujemy trzy dywany: puszysty shaggy Portofino, orientalny Mesta o wzorze inspirowanym modną marokańską koniczyną oraz bardzo efektowny Belis ozdobiony pięknym kwiatowym wzorem. Każdy z nich adresowany jest do innej grupy konsumentek”.  – mówi Anna Heimberger, Dyrektor Marketingu Sklepy Komfort S.A.
Od 6 listopada w ofercie Komfort pojawiło się wiele nowych wzorów dywanów, z którymi można zapoznać się na www.komfort.pl lub w dystrybuowanej gazetce promocyjnej. Dodatkowo marka wprowadziła do oferty nowe kategorie produktów: koce, pledy i poduszki, które dopełniają ofertę dekoracji do domu.

Kampania reklamowa
Akcję wspiera telewizyjna kampania reklamowa. 15-sekundowy spot emitowany jest od 13 listopada w telewizji TVN, TVP1, TVP2,  TVN Style, TVN7, TVN24,  a także na kanałach tematycznych TVP. Fabuła stanowi  kontynuację linii kreatywnej, prezentowanej we wcześniejszych kampaniach. Bohaterami jest para młodych ludzi z sympatyczną i bardzo rezolutną córką. Żartobliwa i lekka formuła konsekwentnie nawiązuje do procesu wybierania produktów (tym razem dywanu) oraz podejmowania decyzji, jednocześnie ukazując różnorodność oferty, atrakcyjne okazje cenowe oraz profesjonalne doradztwo, które jest jednym z wyróżników sieci.

„Zdecydowaliśmy się wykorzystać dotychczasową linię kreatywną spotów, gdyż  reklama została dobrze odebrana przez widzów i ma wpływ na generowanie sprzedaży w naszych salonach. Dopasowaliśmy ją jednak do promowanej kategorii produktów. Tym razem para młodych ludzi zastanawia się nad kupnem dywanu, a scena nakręcona jest przy nowej przebudowanej strefie ekspozycji. Naszym celem jest zarówno budowanie emocjonalnego związku klienta z marką, jak i prezentacja nowego standardu salonów, które przechodzą metamorfozę.” – dodaje Anna Heimberger, Dyrektor Marketingu Sklepy Komfort S.A.

Kampania realizowana jest również w internecie, outdorze oraz bezpośrednio w punktach sprzedaży. W sklepach sieci pojawiły się dedykowane bannery, hangery, plakaty oraz przede wszystkim gazetka promocyjna, prezentująca świąteczną ofertę i inspirująca do zakupów.

Nad produkcją spotu i materiałów POSM czuwał dział marketingu Sklepy komfort S.A. Zakupu mediów dokonał dom mediowy Starlink.

Gazetka promocyjna: http://gazetka.komfort.pl/

KOMFORT
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy KOMFORT (PRESS BOX)