Nowoczesne pomieszczenia biurowe, które charakteryzują się przestronnością i dużymi przeszkleniami, wymagają zastosowania przemyślanych rozwiązań grzewczych. W portfolio marki Purmo bez trudu znajdziemy propozycje odpowiednie dla lokali użytkowych narażonych na większe straty ciepła.

Dla wielu z nas przyjazna atmosfera w pracy to jeden z podstawowych wyznaczników szczęśliwego życia zawodowego. Tworzą ją przede wszystkim ludzie, jednak nie bez znaczenia jest także estetyka wnętrza, w którym wykonujemy nasze codzienne obowiązki. Niezależnie od tego, czy większość czasu spędzamy przy komputerze, na rozmowach z potencjalnymi klientami, czy też na generowaniu nieszablonowych pomysłów – przestrzeń biurowa powinna być zaaranżowana w sposób sprzyjający skupieniu i dobremu samopoczuciu. Elementy w postaci kolorowych foteli, wyszukanych plakatów lub dekoracyjnych roślin pomogą przełamać jej często minimalistyczny, surowy styl. Aby praca w biurze była prawdziwie efektywna i przyjemna, należy również zadbać o właściwe ogrzewanie. Grzejniki Purmo Aura doskonale sprawdzą się w budynkach biurowych o dużej liczbie przeszklonych ścian.
 
Purmo Aura Basic
Modele z linii Purmo Aura to grzejniki konwektorowe, w których elementem grzejnym jest odporny na korozję, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, umieszczony w eleganckiej stalowej obudowie. Obudowa nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika

grzewczego, co przeciwdziała utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych i w konsekwencji przekłada się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.
 
Purmo Aura Comfort
Aura Basic oraz Aura Comfort mocowane są do podłogi przy pomocy konsol montażowych. W pierwszym modelu wymiennik ciepła osłonięty jest  perforowaną kratką stalową, w drugim – podłużną kratką wykonaną z duraluminium. Z kolei Aura Bench to grzejnik wyposażony opcjonalnie w górny blat, dzięki czemu może nam posłużyć jako oryginalna ławeczka.
 
Purmo Aura Bench
Oferta grzejników konwektorowych marki Purmo obejmuje również modele naścienne: Aura Slim Basic oraz Aura Slim Comfort. Odznaczają się one subtelną, gładką stylistyką

oraz dużą mocą cieplną przy stosunkowo niewielkich rozmiarach. Pod względem konstrukcji przypominają swoje stojące odpowiedniki.

Grzejniki Purmo Aura o uniwersalnym designie dopasują się do każdego wnętrza, tym bardziej że dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Jako niezawodne źródło ciepła szybko nagrzeją przestronne pomieszczenie biurowe i ochronią je przed chłodem napływającym ze strony szklanych powierzchni, co niewątpliwie przyczyni się do podniesienia komfortu i efektywności pracy. To nowoczesne rozwiązanie grzewcze może zostać z powodzeniem zastosowane również w ogrodach zimowych, witrynach sklepowych, loftach i innych pomieszczeniach o dużych przeszkleniach.

Purmo