Jak odpowiednio zabezpieczyć garaż i w pełni wykorzystać jego przestrzeń? Pytanie to zadają sobie zarówno właściciele nowopowstających budynków, jak i osoby remontujące obiekty garażowe. Rozwiązaniem są segmentowe bramy garażowe.
Garaż to miejsce, które z założenia powinno być funkcjonalne i bezpieczne. Na co dzień znajdzie się w nim nasz samochód, ale dodatkową powierzchnię można przeznaczyć także na przechowywanie sprzętu i narzędzi ogrodowych Z uwagi na to warto dopilnować, by brama garażowa, którą zakupimy była solidna, trwała i służyła nam przez wiele lat.

Estetyka w parze z jakością
Wśród dostępnych na rynku rozwiązań od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe. Te komfortowe i uniwersalne produkty pozwalają w pełni wykorzystać miejsce do parkowania nie tylko w garażu, ale i na podjeździe. Wszystko dzięki specjalnym segmentom paneli, które w trakcie otwierania przesuwają się po prowadnicach w górę, aż pod strop. Niecodzienne połączenie wyjątkowej estetyki wykonania oraz najlepszej jakości materiałów odnajdujemy w ofercie firmy DAKO – cenionego producenta stolarki otworowej. Na szczególną uwagę zasługuje brama segmentowa DK-GP o gładkich panelach, które nadają drzwiom garażowym efektowny i stylowy wygląd.

Funkcjonalne i bezpieczne
Do budowy gładkich paneli DK-GP której wykorzystano bezfreonową piankę poliuretanową oraz ocynkowaną stalową blachę. Materiały te – poza trwałością – zapewniają także doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie U=0,54 W/m2K w przypadku paneli i U=1,6 W/m2K w odniesieniu do całej bramy. Właściwości te gwarantują utrzymanie w garażu stałej temperatury. Poszczególne sekcje panelu GP, o grubości 40mm i wysokości 500mm lub 610mm, pokryte zostały ponadto warstwą galmanu, gwarantującego wysoki poziom ochrony antykorozyjnej, a także powłoką z folii zabezpieczającej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i ultralekkich elementów udało się znacznie obniżyć całkowity ciężar bramy, co z kolei ułatwia jej codzienną obsługę. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż bramy segmentowe dostępne są zarówno w opcji obsługi ręcznej, jak i automatycznej, dzięki czemu każdy może dobrać dla siebie tę wersję, która w jak największym stopniu odpowiada jego potrzebom. 

Idealne dopasowanie
Panele gładkie DK-GP firmy DAKO dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez trudu odnajdziemy wersję odpowiadającą naszym upodobaniom czy też taką, która doskonale wkomponuje się w estetykę budynku. Do najmodniejszych w tym sezonie barw należą: dąb bagienny, idealnie  komponujący się z obiektami  utrzymanymi w tradycyjnym stylu, szary antracyt podkreślający modernistyczny charakter posesji oraz winchester, doskonale akcentujący popularny wciąż rustykalny styl.

Dane techniczne:
grubość panelu: 40mm
wysokość panelu: 500mm lub 610mm
współczynnik przenikania ciepła: brama U=1,6 W/ m2K, panel U=0,54 W/m2K
możliwe rodzaje prowadzeń: ST, LHF, LHR

 DAKO