Połączenie estetyki z solidnością i wytrzymałością konstrukcji to cechy charakterystyczne drzwi panelowych firmy Gerda. Atrakcyjność produktów uzupełniają różnorodne wzornictwo i kolorystyka.

Drzwi zewnętrzne powinny harmonizować z architekturą budynku, zabezpieczyć dom przed włamaniem i, co jest również istotne, zapewnić dobrą izolacyjność termiczną, tym samym oszczędność ciągle drożejącej energii niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń.

Bardzo istotną rolę w zapewnieniu dobrej izolacyjności pełnią ościeżnice. Firma Gerda wprowadziła do swojej oferty nowe typy ościeżnic, które znacznie polepszyły parametry termoizolacyjne drzwi.

GERDA ALUTERM to ościeżnica aluminiowa, która doskonale łączy w najlepsze parametry techniczne i wytrzymałościowe z wyjątkową estetyką . Ma zastosowanie nie tylko do samych drzwi, ale również do drzwi wejściowych z doświetlami, które obecnie są coraz bardziej popularne w domach jednorodzinnych, rezydencjach czy innych prestiżowych budynkach o nowoczesnej lub klasycznej architekturze .


                        
GERDA PERFOTHERM to perforowana ościeżnica wykorzystująca właściwości powietrza jako doskonałego, naturalnego izolatora cieplnego. Perforacja ościeżnicy umieszczona jest w tzw.  osi obojętnej, co w minimalnym stopniu (3%) wpływa na parametry wytrzymałościowe profilu. Ościeżnica  występuje w standardowym wyposażeniu drzwi bez dodatkowej dopłaty.

GERDA Z PRZEKŁADKĄ TERMICZNĄ to połączenie indywidualności ze znakomitymi właściwościami izolacyjnymi. Nowoczesna technologia produkcji daje możliwość wykonania ościeżnicy w dwóch różnych kolorach od wewnątrz i na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest jeszcze większe zindywidualizowanie produktu.

Ościeżnice Gerda oferowane są: w okleinach naturalnych, kolorowane lub lakierowane wg. palety RAL. Zapewniona jest pełna zgodność kolorystyczna ze skrzydłem drzwi lub możliwość wykonania indywidualnej kolorystycznie ościeżnicy.

Wprowadzenie nowych typów ościeżnic polepszyło znacznie współczynnik przenikania ciepła (W/(m2.K), który w zależności od typu drzwi wynosi:

  •  dla drzwi pełnych od 1,1 do 1,2
  •  dla drzwi z przeszkleniem 1,3.  

Według obowiązującej nomy minimum to 1,7(W/(m2.K).

GERDA (PRESS BOX)