Najnowsze osiągnięcia w zakresie technik montażowych i uszczelniających pozwalają na stosowanie rozwiązań, dzięki którym prace nabierają nowego znaczenia.

Są nie tylko łatwe, ale gwarantują także oszczędność czasu, a przy tym dają pewność uzyskania trwałych oraz solidnych łączeń i wypełnień. Innowacyjne produkty Den Braven sprawią, że remont będzie przebiegał błyskawicznie, a efekt sprosta najbardziej wymagającym oczekiwaniom.

 Niemal każdy profesjonalista bądź amator zajmujący się pracami wykończeniowymi, napotkał na swej drodze problemy, które skłoniły go do zastanowienia się nad dostępnością lepszych rozwiązań montażowych oraz uszczelniających. Wiercenie otworów w miejscach, w których umieszczone zostaną kołki rozporowe, to nie tylko konieczność przeprowadzenia precyzyjnych pomiarów. Zdarza się bowiem często, że nie mamy do końca pewności, jaka jest struktura podłoża i czy ingerowanie w nią nie spowoduje niepożądanych skutków. Można natrafić nie tylko na elementy zbrojenia, czy zamontowanych wcześniej instalacji, ale także przy braku odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności wykonać niewłaściwe otwory, które nie zapewnią prawidłowego mocowania dla montowanych przedmiotów. Również  wypełnianie różnego rodzaju szczelin i ubytków może przysparzać trudności związane z długim czasem potrzebnym do związania materiału oraz nieprzyjemnym zapachem towarzyszącym uszczelnianiu. W każdej z podanych sytuacji można jednak skorzystać ze specjalnie opracowanych,  innowacyjnych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwią prowadzone prace. W ofercie firmy Den Braven odnaleźć można szereg tego typu propozycji – klej MAMUT GLUE, który trwale łączy ciężkie przedmioty, pierwszy na rynku silikon zapachowy AROMASIL, czy też AKRYL-FAST, który znacząco skraca prace wykończeniowe.

Wiążąca moc kleju polimerowego

Bardzo często, zawłaszcza przy montażu cięższych elementów, stosuje się kołki, wkręty czy gwoździe, rezygnując z prostego sposobu jakim jest klejenie. Obawy  związane z zerwaniem klejonego połączenia można jednak całkowicie rozwiać  za sprawą innowacyjnego, super silnego kleju MAMUT GLUE firmy Den Braven. To jednoskładnikowy klej na bazie modyfikowanych silanów, który jest wyjątkowo elastyczny i super lepki, co pozwala na montowanie przy jego pomocy szerokiego zakresu materiałów nawet o bardzo dużym obciążeniu (do 22 kg/cm²). Sprawdza się zarówno przy mocowaniu półek, jak również różnego rodzaju uchwytów. Można przyklejać nim także np. metalowe skrzynki na listy, kinkiety bądź listwy przypodłogowe. Produkt gwarantuje natychmiastową przyczepność i pozwala na pozostawienie klejonych elementów bez podparcia. Dodatkowo, z  uwagi na jego neutralny skład chemiczny, można stosować go także do montażu luster, gdyż nie uszkadza warstwy srebrzankowej. Klej polimerowy MAMUT GLUE jest odporny na spływanie, powstawanie pęcherzy, a także rys skurczowych i pęknięć. Z powodzeniem zastępuje więc kołki rozporowe i gwoździe, co znacznie upraszcza prowadzone prace i przyspiesza cały remont.

Nowoczesne uszczelnianie i wypełnianie
Wykonując prace montażowo-remontowe nie można zapomnieć także o  niezwykle przydatnych produktach, jak silikony czy akryle. Ich użycie jest stosunkowo proste, jednak i ono wiąże się z pewnymi uciążliwościami. Nowoczesne produkty uszczelniające firmy Den Braven pozwalają je skutecznie wyeliminować. Pierwszy na rynku sanitarny silikon zapachowy AROMASIL pozwala bowiem na wykonanie prac uszczelniających, po których w pomieszczeniu pozostaje przyjemny zapach o nucie kwiatowej. Dodatkowo, jest on również odporny na działanie pleśni i grzybów, a stworzona przy jego pomocy elastyczna fuga zyskuje trwały kolor i połysk. Środek z powodzeniem może być wykorzystywany do uszczelniania złączy w blatach kuchennych oraz szczelin wokół wpuszczanych zlewozmywaków, jak również do uszczelniania przestrzeni wokół sprzętów sanitarnych czy fugowania płytek ceramicznych.

W przypadku, kiedy uszczelnienia wykonać należy w miejscach przeznaczonych pod późniejsze malowanie, do wypełnienia spoin, pęknięć, czy szczelin, również w systemie suchej zabudowy, najlepiej jest wykorzystać akryl, który stworzy elastyczną fugę odporną na powstawanie rys skurczowych. Niestety zastosowanie tego typu środków najczęściej związane jest z długim czasem oczekiwania na wyschnięcie zaaplikowanej masy i związane z tym przestoje w prowadzonych pracach. Remedium na tego typu remontowe bolączki jest nowatorski, szybki akryl szpachlowy AKRYL-FAST firmy Den Braven, który zachowując wszystkie cechy akrylowych kitów uszczelniających jest gotowy do malowania już w ciągu 20 minut od aplikacji. Dzięki temu nie musimy na długo przerywać pracy w obawie, że na powłoce farby powstaną jakiekolwiek rysy.

Korzystanie z produktów ułatwiających i usprawniających prace montażowo-remontowe pozwala na czerpanie przyjemności z tych wymagających i niejednokrotnie trudnych zadań. Gama produktów firmy Den Braven gwarantuje, że zyskują one nowe oblicze, a osiągnięte rezultaty są nie tylko zgodne z naszymi oczekiwaniami, ale również trwałe.

www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX