Pomieszczenia z reguły nieogrzewane, takie jak garaże czy piwnice, to miejsca przez które tracimy sporo ciepła z budynku. Izolując stropy betonowe lub belkowo-pustakowe zmniejszamy straty ciepła. System ECOROCK FG i FG-S to kompleksowe rozwiązanie do izolacji stropów piwnic i garaży. Składa się ono z płyt lamelowych ze skalnej wełny mineralnej (FASROCK LG1) oraz szeregu produktów chemii budowlanej. Kompletny system łączy skuteczność i funkcjonalność – zabezpieczone środkiem gruntującym płyty mocuje się do podłoża za pomocą zaprawy klejącej, bez potrzeby używania jakichkolwiek łączników mechanicznych.

Pełny skład zestawów wraz z potencjalnym zużyciem

ECOROCK FG

płyty lamelowe z wełny mineralnej FASROCK LG1 lub FASROCK LG2 (1m2),
zaprawa klejąca ZK-ECOROCK Normal W: 5kg/1m2,
tynk mineralny baranek BR-ECOROCK M: 2,25kg/1m2,
farba elewacyjna silikatowa ECOROCK F-S lub akrylowa ECOROCK F-AZ lub akrylowa strukturalna ECOROCK KWARC: 0,1-0,3l/1m2.
ECOROCK FG-S

płyty lamelowe z wełny mineralnej FASROCK LG1 (1m2),
zaprawa klejąca ZK-ECOROCK Normal W lub ZK-ECOROCK: 3-5kg/1m2,
tynk mineralny baranek BR-ECOROCK M: 2,25kg/1m2,
farba akrylowa strukturalna ECOROCK KWARC S: 0,2l/1m2.
Informacje techniczne

Klasa reakcji na ogień: A1
Aprobata Techniczna: ITB AT 15-8869/2012 i AT-15-9146/2013
Certyfikat CE: ITB-0526/Z
EC Deklaracja Zgodności: Nr 00025/12/M

Koszt ocieplenia 1m2 (netto)
Od 43,51 zł

Porada eksperta

System ECOROCK FG to oszczędność czasu i pieniędzy. Decydując się na tak kompleksowe rozwiązanie, pomijamy konieczność zastosowania siatki i zaprawy zbrojącej, łączników mechanicznych, a także – w przypadku płyt FASROCK LG1 – warstwy gruntującej. Inwestycja ta szybko się zwróci, bowiem doskonała izolacyjność termiczna systemu pozwoli znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio nad garażem bądź piwnicą. Skalna wełna mineralna sama w sobie zapewnia zaś pełną odporność na ogień, zmienne warunki temperaturowe, a także korozję chemiczną i biologiczną. Płyty FASROCK LG1 w systemie ECOROCK FG i FG-S charakteryzują się również bardzo dobrymi parametrami akustycznymi.

Tomasz Kwiatkowski,
doradca techniczny ROCKWOOL Polska