Podczas budowy lub remontu domu decydujemy się na odważne rozwiązania, które jednak często znikają na tle wszelkiego rodzaju dodatków. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Firma LŁ wprowadziła na rynek nowe lampy XLED curved marki Steinel, które idealnie odnajdą się w otoczeniu nowoczesnego wystroju i podkreślą klimat zabudowy.

XLED curved zachwycają nowoczesnym designem, który idealnie wtopi się w strukturę budynku, a jednocześnie stanie się niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym. Nowe lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu dostępne są w dwóch uniwersalnych wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. Reflektory charakteryzuje delikatny kształt o miękkich i opływowych kantach, co umożliwia ich montaż w każdym miejscu. Ponadto, patrząc na XLED curved, można mieć wrażenie, że są one trójwymiarowe, dzięki lekkiemu uwypukleniu obudowy. Reflektory świetnie nadają się do oświetlania dużych powierzchni, dzięki czemu sprawdzą się w ogrodach, większych podjazdach, a także rozświetlą przestrzeń wokół domu. Steinel XLED curved nadają się do użytku prywatnego, jak i firmowego. Zamontowany w nich czujnik ruchu oraz zmierzchu nie rzuca się w oczy, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo posesji – w przypadku ewentualnej kradzieży światło zaskoczy skradającą się osobę.

Niezawodny sprzęt
Lampy Steinel XLED curved wyposażone są w diody SDCM4, co gwarantuje jednakową kolorystycznie wiązkę jasnego, lecz nieoślepiającego światła. Najwyższej jakości diody zapewniają do 50 000 godzin żywotności lamp, a dodatkowo są to LEDy L70B10. Oznacza to, że po okresie żywotności, strumień światła spadnie do 70% mocy, a zaledwie 10% ledów może – ale nie musi – działać słabiej po przepracowaniu 50 000 h. W efekcie nawet po upływie 50 000 godzin użytkowania nowego rozwiązania Steinel – nadal będzie można z niego korzystać.

Nie są to jedyne zalety nowych lamp wprowadzonych na rynek przez LŁ (dawniej Lange Łukaszuk). Steinel XLED curved zbudowane są z odpornej na promienie UV aluminiowej obudowy, która zapewnia właściwą temperaturę źródeł światła. Ponadto energooszczędność lamp nie jest wyłącznie wynikiem wyposażenia w najwyższej jakości diody ledowe, ale również w czuły i nowoczesny czujnik ruchu oraz zmierzchu. Dba on o to, by światło włączało się tylko wtedy, kiedy jest potrzebne. Kąt rozwarcia czujnika wynosi 160°, więc można mieć pewność, że wykryje poruszającą się osobę w promieniu do 8 metrów. Warto zaznaczyć, że XLED curved wyróżnia możliwość regulacji progu czułości zmierzchowej w zakresie od 2 do 1000 luksów – można jej dokonać samodzielnie w zależności od naszych upodobań. Dodatkowo reflektory XLED curved marki Steinel oferują możliwość opóźnienia wyłączania światła (od ostatnio wykrytego ruchu)  od 8s do 70min, dzięki czemu reflektorem można wieczorem oświetlać taras, na którym odpoczywamy.

Gwarancja najwyższej jakości
Nowe lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu XLED curved marki Steinel zostały wykonane z ogromną starannością. Firma Steinel zadbała o ich prawidłowe działanie oraz bezpieczeństwo, poddając każdy produkt wielu szczegółowym testom kontroli jakości. Wysoką jakość reflektorów potwierdza 36-miesięczna gwarancja producenta.

Marka Steinel już od ponad 50 lat tworzy oświetlenie, które zachwyca niezawodnością oraz niepowtarzalnym designem. Firma wprowadza na rynek coraz to nowsze produkty, które, a różnorodność użytych materiałów, niecodzienne kształty reflektorów czy ilość oddawanego przez nie światła sprawiły, że lampy idealnie wpasują się w każde otoczenie. XLED curved idealnie nadają się do montażu na terenach posesji na użytek prywatny oraz firmowy. Długa żywotność zastosowanych diod ledowych gwarantuje wysoką moc oświetlenia przez ponad 50 000 godzin.  

Steinel XLED curved to energooszczędne rozwiązania. Spowodowane jest to zastosowaniem diod ledowych oraz wykorzystaniem innowacyjnego czujnika, który ogranicza zbędne działanie oświetlenia do minimum. System automatycznego zapalania przekłada się na wygodę oraz bezpieczeństwo właścicieli – wszystko dzięki czujnikowi, który namierza ruch w kącie 160° i w odległości do 8m. Niezawodność działania oraz ciekawy design oświetlenia charakteryzują wszystkie produkty marki Steinel, dostępne u wyłącznego dystrybutora – firmy LŁ.

Dane techniczne
Wymiary (wys. X szer. X gł.)                120 x 160 x 107 mm

Napięcie sieciowe                    230 – 240V, 50Hz

Moc                            70 diod świecących 10,5 W

Barwa światła                        4000 K (neutralna biała) SDCM 4

Strumień świetlny                    690 lm

Indeks oddawania barw                    Ra ? 80  

Kąt wyrywania                        160° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem

Żywotność diod LED                    > 50.000 h (L70B10 według LM80)

Zasięg wykrywania czujnika                8 m

Ustawienie czasu                        8s – 70min

Ustawienie progu czułości zmierzchowej            2 – 1000 luksów

Stopień ochrony                        IP 44

Klasa ochronności                    I

Zakres temperatury                    od -20°C do +40°C

Przykładowa wycena zewnętrznych lamp firmy Steinel:
Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu XLED curved firmy Steinel, cena 355,00 netto
Producent: STEINEL
Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
www.langelukaszuk.pl

Steinel