Firma Aluprof, wiodący europejski dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa, została uhonorowana dwoma prestiżowymi wyróżnieniami: Gepardy Biznesu 2014 oraz Efektywna Firma 2014. Nagrody te przyznawane są przedsiębiorstwom na podstawie analizy wyników finansowych przeprowadzonych przez Instytut Nowoczesnego Biznesu.

Konkurs Gepardy Biznesu jest organizowany od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. Przez dziewięć lat przeanalizował wyniki finansowe 3 milionów przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. O tytuł ten ubiegać się mogą firmy, których wartość rynkowa w latach 2012-2014 wzrosła o więcej niż 10 procent. Wśród firm z branży produkcji materiałów budowlanych znalazł się również Aluprof notując wzrost w wymienionym okresie aż o 132 punktów procentowych.

Ponadto, firma z Bielsko-Białej została uhonorowana tytułem Efektywnej Firmy 2014. W konkursie prowadzonym od 2008 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu nagradzane są spółki notujące średnią efektywność, czyli średni stosunek zysku netto do przychodów netto, powyżej poziomu 5 procent. W latach 2012-2013 Aluprof, według danych zebranych przez Wywiadownie Handlową InfoCredit w Warszawie, uzyskał efektywność na poziomie ok. 10 procent.

Bardzo cieszymy się z przyznanych wyróżnień, gdyż potwierdzają one słuszność obranej przez nas strategii zakładającą nieustanny rozwój firmy na rynkach zagranicznych, a przez to także wzrost przychodów. Przypomnę, że niedawno powołaliśmy w Belgii spółkę kapitałową, która ma pomóc w rozwinięciu sprzedaży systemów roletowych i aluminiowych w krajach Beneluksu i Północnej Francji. Natomiast naszym nadrzędny celem jest osiągniecie 1 mld przychodów rocznych w ciągu kilku najbliższych lat -– mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF SA.

Aluprof PRESS BOX