Kuchnia to prawdziwe serce naszych domów. Często połączona z jadalnią i otwarta na salon staje się miejscem, gdzie rodziny spędzają wspólnie czas, łącząc przygotowywanie i spożywanie posiłków z odpoczynkiem.

Jest to przestrzeń, w której niewątpliwie działamy, dlatego w kuchni, jak w żadnym innym pomieszczeniu, istotna jest funkcjonalność. Zorganizowanie tzw. trójkąta roboczego, czyli zachowanie odległości 120-210 centymetrów między lodówką, zlewem i kuchenką, pozwala na zminimalizowaniu czasu i energii poświęcanych na rutynowe czynności wykonywane podczas gotowania. Oczywiście priorytet względów praktycznych nie wyklucza uczynienia z kuchni wnętrza modnego i nietuzinkowego. Jednym z najnowszych trendów aranżacyjnych jest zlewozmywak usytuowany pod oknem. Rozwiązanie to nie jest wyłącznie przejawem mody, ma bowiem szereg aspektów praktycznych oraz odnoszących się do szeroko rozumianego stylu życia. Zlew pod oknem to doskonała propozycja zarówno dla kuchni wąskich, gdzie optycznie skróci pomieszczenie, jak i do otwartych przestrzeni eksponujących oryginalny wystrój.

Ta eklektyczna kuchnia w udany sposób łączy styl rustykalny z nowoczesnością. Folkowa tapeta, rolety z naturalnych materiałów, zioła w doniczkach, czy okrągły stolik to elementy budujące przytulność, klimat spokoju i odprężenia. Dobrze zorganizowana przestrzeń oraz nowoczesny sprzęt AGD pozwolą na skrócenie i uprzyjemnienie czasu poświęconego na przygotowanie posiłków. Z meblami w modnym miętowym odcieniu idealnie harmonizuje elastyczna wylewka baterii Zumba, którą możemy ustawić w dowolnym kształcie, a jej zasięg waha się od 150 do 350 milimetrów. Atuty te nie tylko pozwalają skutecznie umyć trudno dostępne miejsca w naczyniach o nietypowych kształtach, ale również umyć lub napełnić wodą sprzęty znajdujące się poza komorą zlewu. Wylewkę łatwo zmienimy na inny kolor: biały, czarny, beżowy, szary, zielony, czerwony lub cytrynowy.
       
Oczywiście instalując zlew pod oknem należy pamiętać, by wysoka wylewka nie utrudniała otwarcia okna. Elastyczną wylewkę można po prostu obniżyć, natomiast bateria do zlewozmywaków granitowych Freya ma nisko montowaną wylewkę. Freya dostępna w wersji grafitowej i piaskowej idealnie harmonizuje ze zlewozmywakami granitowymi w tych kolorach. Z kolei model Metalia 57, zaprojektowany z myślą o montażu pod oknem, ma wylewkę obustronnie składaną.

Rośnie nasza świadomość ekologiczna oraz potrzeba częstszego kontaktu z naturą. Zlewozmywak umiejscowiony pod oknem daje możliwość maksymalnego wykorzystania naturalnego światła słonecznego oraz spoglądania na kojącą zieleń na zewnątrz. Lokalizacja taka pozwala również nawet w trakcie zmywania nadzorować bawiące się w ogrodzie dzieci. W modnej malachitowej kuchni strefą oddzielającą ją od salonu jest część jadalna uzyskana poprzez przedłużenie blatu roboczego. Zabudowa do sufitu ekonomicznie wykorzystuje przestrzeń, a otwarte półeczki na rzadziej używane sprzęty nadają aranżacji lekkości. Najbardziej przykuwającym uwagę elementem jest oryginalna lampa. Aby zachować komfort pracy w pochmurne dni i po zmroku, bezpośrednio nad zlewem trzeba umieścić lampę lub halogen. Do industrialnego charakteru wnętrza doskonale pasuje nowoczesna, funkcjonalna bateria Zicco z łukowatą, obrotową wylewką.

FERRO  www.ferro.pl
press box