Trwałe, praktyczne, ekskluzywne – to cechy baterii ze stali szlachetnej. Metal pozwala stworzyć klimat nowoczesności, podkreśla czystość form, przykuwa uwagę.

Stal szlachetna jest mile widziana w kuchni. Produkty wykonane z tego surowca wybierane są ze względu na wysoką jakość, odporność na zniszczenia, zarysowania, środki chemiczne. Atutem jest też łatwość utrzymania ich w czystości. Metaliczny połysk to również mocny wizualnie akcent aranżacji, która nabiera interesującego, industrialnego posmaku.

W przykładowej kompozycji o zielonej ścianie stalowe elementy dawkowane są z umiarem. Do metalowego zlewu została dobrana stojąca bateria zlewozmywakowa Rodez. Wykonana jest ze stali szlachetnej AISI 304, posiada regulator ceramiczny. Producent daje na nią aż 25 lat gwarancji, co potwierdza, jak niezawodnym jest urządzeniem. Co ważne, można z niej korzystać nie tylko długo i bezawaryjnie, lecz także komfortowo i ekonomicznie. Wygodne użytkowanie zapewnia między innymi obrotowa wylewka o długim zasięgu. Na jej końcu znajduje się perlator, który napowietrza strumień wody, więc zużywamy jej mniej.

Uwagę zwraca nietuzinkowa, futurystyczna forma baterii, która wpisuje się w najnowsze trendy współczesnego wzornictwa. To stabilna bryła o przekroju walca. Odpowiednio długie ramię wylewki kończy się krótkim, prostopadłym do niej kranem. Kąty proste, idealnie gładka powierzchnia, motyw walca są wyróżnikami modelu Rodez, który doskonale współgra z innymi metalowymi elementami wyposażenia kuchni, a także z powierzchniami o fakturze betonu.
Metal chętnie „spotyka się” z drewnem. Eleganckie drewniane blaty i półwysep, deski do krojenia, drewniana podłoga wizualnie ocieplają stylizację. Przytulność wprowadzają dodatkowo rośliny w doniczkach czy tapicerowane siedziska stołków barowych.

Kolorystycznie metal świetnie koresponduje z bielą, szarością, czernią – jak w drugiej aranżacji z okazałą wyspą z białego marmuru. W tej kuchni rządzą grafit oraz barwy stali i miedzi. Nad płytą grzewczą umieszczono spektakularny, podłużny okap. Miedzianą tonacją nawiązuje do intrygującej lampy z transparentnymi kloszami w formie kul różnej wielkości. Na wyspie projektant ulokował wtapiany w blat marmurowy zlew, do którego dopasował smukłą baterię stojącą Paese. Wykonana ze szlachetnej stali AISI 304, odznacza się szlachetną formą. Wyglądem nawiązuje do klasycznych form współczesnego wzornictwa. Mimo odniesień do tradycji jest to model na wskroś nowoczesny.

Bateria została wyposażona w regulator ceramiczny, perlator i obrotową wylewkę. Poręczny uchwyt cicho otwiera i zamyka strumień wody. Jakość i trwałość produktu potwierdza aż 25-letnia gwarancja udzielana przez producenta. W aranżacji, która zachwyca kontrastami, uwagę przykuwają też „ocieplające” motywy drewniane, przede wszystkim dyskretnie ulokowana obok zabudowy meblowej gustowna miniwiniarnia.

W artykule wykorzystano aranżacje oraz informacje o produktach marki Ferro.

FERRO 
press box