Akcesoria łazienkowe mają być nie tylko praktyczne. Powinny prezentować się szlachetnie i elegancko, stanowiąc ozdobę niczym dobrze dobrana do stroju biżuteria.

Najważniejsze cechy „biżuterii łazienkowej”? Staranne wykonanie, trwałość i idealne dopasowanie do aranżacji.

W przykładowej biało-czarnej stylizacji retro akcesoria z linii Metalia 1 niemal wtapiają się w otoczenie. Taki był też zamysł w tym projekcie. Kompozycja – z mozaiką na górnej części ścian, cegiełką w dolnej strefie, z efektownym ciemnym stolikiem umywalkowym na wysokich, profilowanych nogach  –  jest na tyle spektakularna i zapadająca w pamięć, że nie potrzebuje specjalnych, wyrazistych dodatków. Umywalce towarzyszy więc gustowna podwójna szklanka na szczoteczki z mlecznego szkła, o błyszczących, chromowanych elementach mocujących do ściany. Przykład prostej formy i elegancji zarazem. Z tej samej serii jest wieszak na ręczniki po drugiej stronie – niewielkich rozmiarów, bardzo ładnie wykonany. W strefie prysznica, w rogu, znajduje się stylowa szklana półka – także Metalia 1. Ułożymy na niej kosmetyki potrzebne podczas kąpieli. Dzięki chromowanemu relingowi będą stabilnie stały. Na te nietuzinkowe, kunsztownie wykonane akcesoria producent daje aż 25 lat gwarancji. Wytworność całej kompozycji została podkreślona ekskluzywną, stylizowaną na dawną armaturą z kolekcji Retro New.

Gdyby spróbować wymienić najpopularniejsze akcesoria łazienkowe, na jednym z pierwszych miejsc znajdzie się zapewne mydelniczka. Od dawna gości w łazienkach, choć z biegiem lat jej forma nieco ewoluowała. Są więc dziś do wyboru tradycyjne mydelniczki stawiane na umywalkach. Coraz częściej stosuje się też te mocowane do ściany – na klasyczne mydło w kostce, czy też w formie dozowników na mydło w płynie.

W beżowej aranżacji z kaflami naśladującymi kamień mamy wygodną mydelniczkę zintegrowaną z natryskiem Algeo. Poza tym zamontowano tu dozowniki – praktyczne i niezwykle estetyczne – z mlecznego szkła, z elementami chromowanymi, przypominające flakony na perfumy. Ciekawie zagospodarowano ściankę prysznicową, na której powstały podświetlane LED-ami półki na kosmetyki. W pobliżu strefy kąpielowej znajduje się chromowany wieszak o czterech kulistych uchwytach – idealny na ręczniki i szlafroki. Wszystkie akcesoria ze szkła i chromu pochodzą z tej samej luksusowej linii Metalia 1.

W aranżacji z płytkami w pastelowych kolorach „biżuteria łazienkowa” świetnie harmonizuje z królującymi tu geometrycznymi motywami. Kafle mają oryginalną formę heksagonów. Dobrano do nich okrągłe lustro i prostokątne wannę oraz umywalkę. Minimalistyczne przedmioty z kolekcji Metalia 9 oparte są na geometrycznym profilu. Obok umywalki umieszczono 45-centymetrowy wieszak na ręcznik. Nad wanną na ścianie została zamontowana szklana półka Metalia 9 na płaskich, chromowanych uchwytach. Jej uzupełnieniem jest praktyczna półeczka o regulowanym mocowaniu, stanowiąca element zestawu natryskowego Rondo Lux z efektowną deszczownią. W pobliżu wanny wisi grzejnik drabinkowy, który z powodzeniem posłuży za wieszak na ręczniki.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.

FERRO 
press box