Biznes dla uczelni, uczelnia dla biznesu. Okazją do wymiany doświadczeń oraz podjęcia efektywnej współpracy było spotkanie studentów AGH z przedstawicielami Sanitec KOŁO. Firma od lat wspiera uczelnię, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, a także dbając o tych najlepszych, którzy w przyszłości, mogą zasilić jej szeregi.

 

17 października 2014 r. w Auli Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odbył się „Ceramic KOŁO Day”, zainicjowany przez Sanitec KOŁO i Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Spotkanie prowadzili prezes firmy Przemysław Powalacz oraz eksperci wewnętrzni z Sanitec Koło.

Wydarzenie zgromadziło wykładowców i studentów uczelni, których powitał prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, dziekan WIMiC. Profesor wskazał na konieczność rozwijania współpracy pomiędzy sektorem biznesu oraz edukacji. Właśnie dzięki technologii i gospodarce opartej na wiedzy, te dwa światy powinny się wzajemnie przenikać.

Witając studentów, Przemysław Powalacz podkreślał, że jednym z głównych celów współpracy nauki i biznesu jest zwiększenie innowacyjności. Niestety w Polsce, na tak dużą ilość uczelni, przygotowanie absolwentów do pracy w biznesie jest w powijakach.

Właśnie stąd pomysł na „Ceramic KOŁO Day” i przygodę świata akademickiego z przemysłem.

Ścieżka wykładów, przygotowanych przez ekspertów z Sanitec Koło, prowadziła słuchaczy przez pełny cykl projektowy, pokazując proces projektowania, tworzenia i wdrażania produktów, jednocześnie odnosząc się zarówno do lokalnych jak i światowych doświadczeń. Przykłady innowacyjnych przedsiębiorstw, także z innych branż i sektorów, przeplatały się z dobrymi praktykami, które należy stosować tu i teraz. Spotkanie było okazją pokazania studentom już na etapie nauczania akademickiego, czego dziś potrzebuje przemysł i dokąd zmierza.

To także, a może przede, wszystkim pokazanie ludzi pracujących z pasją, współdziałających na styku technologii, produkcji, HR, marketingu i sprzedaży.

„Ceramic Koło Day” to także zaproszeni do udziału w wykładach przedstawiciele firm i organizacji współpracujących z Sanitec KOŁO.

O krakowskim FabLab opowiadał ciekawie Maciek Chart Olesiński, jednocześnie pokazując fenomen trendu FabLabs –  miejsca przyjaznego ludziom kreatywnym, stwarzającego możliwość przekucia pomysłów w realne projekty. Zdolny, młody architekt, Łukasz Przybyłowicz, laureat konkursu na Projekt Łazienki 2012 prezentował min. zwycięski projekt i swoje kolejne realizacje. Podkreślał, co dał mu konkurs w Kazimierzu i jakie znaczenie ma taka aktywność w pracy zawodowej.

Na takim wydziale nie mogło zabraknąć ręcznej produkcji ceramiki. Udało się  zaprosić zapracowany zespół Iluminado, Magdalenę i Macieja Klonowicz –  ludzi tworzących z pasją kreatywną ceramikę użytkową.

Sanitec Koło stwarza pole do dialogu z uczelniami, opartego na transferze wiedzy i doświadczenia. Spotkania, takie jak „Ceramic KOŁO Day” to okazja by zarówno przedstawiciele biznesu jak i adepci ceramiki, u progu kariery dzielili się i korzystali wzajemnie z wymiany doświadczeń i inspiracji. To właśnie fuzja kreatywnego podejścia i wiedzy jest dobrym początkiem do innowacyjności.

W ramach atrakcji, uczestnicy „Ceramic KOŁO Day” mieli również szansę podziwiać  imponującą ciężarówkę – Mobilną Salę Ekspozycyjno- Szkoleniową, we wnętrzu której można odkryć świat łazienek i ceramiki KOŁO, KERAMAG i KERAMAG DESIGN.


Przemysław Powalacz   – Prezes Sanitec Koło


Aleksandra Kubiak – Menadżer Produktu  – Ceramika


Łukasz Przybyłowicz – ArchitektSanitec KOŁO Sp. z o.o. to jedna z największych i najbardziej renomowanych w Polsce firm produkujących i dystrybuujących wyposażenie łazienek. Od ponad 50 lat dostarcza wysokiej jakości wyposażenie łazienek domowych i toalet publicznych. Od 1993 r. należy do międzynarodowej Grupy Sanitec, która jest największym w Europie producentem ceramiki łazienkowej. W swojej ofercie Sanitec KOŁO posiada bogatą ofertę ceramiki, wanien i brodzików, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych. Produkty, spełniające europejskie standardy jakości, oferowane są pod markami KOŁO, Keramag i Keramag Design.

Wyroby Sanitec KOŁO były wielokrotnie nagradzane i doceniane w konkursach za stosowane technologie i atrakcyjne wzornictwo. Więcej informacji o firmie: www.kolo.com.pl oraz www.keramagdesign.com

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )