Producent szkła architektonicznego Guardian zaprezentował niedawno szkło termoizolacyjne nowej generacji ClimaGuard Premium2, a jego produkcja ruszyła właśnie w częstochowskiej hucie. Przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkło łączy w sobie inteligentne zarządzanie transmisją energii cieplnej z wysoką przepuszczalnością naturalnego światła.

Można stosować je w podwójnych i potrójnych zestawach szybowych, a dzięki doskonałym parametrom szczególnie dobrze sprawdzi się w domach pasywnych i niskoenergetycznych.

Zarówno regulacje prawne, jak i rosnące ceny energii powodują, że unikanie strat ciepła w poprzez oszklenia staje się priorytetem. Jednocześnie w nowoczesnych wnętrzach kładzie się coraz większy nacisk na dostęp do naturalnego światła oraz pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego. Rodzi się jednak pytanie, w jaki sposób osiągnąć wszystkie te korzyści w jednym typie przeszkleń? Jest to możliwe dzięki technologii, która zbliża parametry szkła do granic jego fizycznych możliwości.

Więcej naturalnego światła
Odpowiedzią Guardian na tak szerokie oczekiwania ze strony branży budowlanej jest szkło ClimaGuard® Premium2.
W porównaniu do wcześniejszego wariantu ClimaGuard® Premium, nowa wersja charakteryzuje się jeszcze wyższą przepuszczalnością naturalnego światła. Dzięki temu wnętrze pomieszczenia staje się znacznie jaśniejsze i bardziej komfortowe, a także wymagaja mniej sztucznego oświetlenia. Co za tym idzie, zmniejszają się również koszty związane ze sztucznym oświetlaniem pomieszczeń. Wysoka przepuszczalność jest szczególnie wyraźna w przypadku potrójnego szklenia, gdzie transmisja światła wynosi 74% (o 5% więcej niż w przypadku starszej wersji). Również wskaźnik oddawania barw jest imponujący i zbliżony do ideału – sięga 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. Dzięki temu uzyskujemy jasne, odpowiednio doświetlone wnętrza z dużą ilością naturalnego światła, tak korzystnego dla dobrego samopoczucia i zdrowia osób przebywających we wnętrz budynku.

Termoizolacja i zysk ciepła ze słońca
W przypadku najnowszej propozycji z huty Guardian, świetnie prezentują się także wskaźniki izolacji termicznej. Wartość Ug wynosi 0,5 W/(m2K) dla trzyszybowych (4|18-4-18-|4) i 1,1 W/(m2K) dla dwuszybowych (4-16-|4) zestawów wypełnionych argonem, co pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność całego budynku. Dzięki generowaniu dużych  oszczędności, ClimaGuard® Premium2 jest szczególnie polecany w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym, które charakteryzuje się bardzo restrykcyjnymi normami dotyczącymi termoizolacyjności. „ClimaGuard Premium2 łączy większą neutralność z lepszymi parametrami.. Nowe szkło znalazło uznanie w Passive House Insitite Darmstadt w Niemczech, który przyznał mu certifikat komponent domów pasywnych” mówi Tomasz Gelio, Dyrektor Marketingu Guardian Częstochowa.
Wart odnotowania jest również znacznie lepszy bilans energetyczny uzyskiwany przy zastosowaniu szkła ClimaGuard® Premium2, dzięki wyższemu o niemal 7% współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego (g=53%) w przypadku potrójnego szklenia.

Lokalna produkcja, niższe koszty
Nowe szkło, tworzone na szkle bazowym float  ExtraClear® o zwiększonej neutralności, dostarczane jest z huty w Częstochowie. Dzięki lokalnej produkcji znacznie obniżone zostają koszty transportu oraz zminimalizowany wpływ na środowisko naturalne.

Parametry szkła ClimaGuard® Premium2 dostępne są w automatycznie aktualizującej się wersji programu Guardian Konfigurator na stronie:
http://www.sunguardglass.pl/SunguardProducts/GlassConfigurator/index.htm

Guardian Częstochowa