DOMINO przez lata stanowiło synonim ceramicznej dachówki płaskiej na krajowym rynku. Model ten chętnie wybierany przez miłośników nowoczesnej architektury pozwala na stworzenie  modnego i solidnego dachu.  Produkowany od 1993 roku w niemieckim Grossengottern jest niezmiennie w grupie czołowych dachówek oferowanych przez markę CREATON.

Modna stylistyka dachówki DOMINO, pozbawiona wszelkich zbędnych ozdobników idealnie wpisuje się w podstawową zasadę minimalizmu – mniej znaczy więcej. Model oferuje nie tylko pożądaną przez większość obecnych inwestorów oszczędność wyrazu. To produkt, za którym stoi bogate, europejskie doświadczenie w produkcji dachówek ceramicznych jakości premium. Doświadczenie, które niesie ze sobą wypracowane na przestrzeni lat przez ekspertów CREATON najlepsze rozwiązania w zakresie ceramicznego dachu – jego doskonałego wyglądu i wyróżniającej trwałości w każdych warunkach pogodowych.

Ponadczasowa estetyka DOMINO sprawia, iż model ten wspaniale będzie prezentował się na dachach budynków o prostych bryłach – zarówno niedużych domów jednorodzinnych, jak i większych obiektów. Wymiary 257 x 436 mm sprawiają, że jest to idealny produkt na popularne obecnie dachy dwuspadowe oraz wielopołaciowe. Na dachach o skomplikowanej architekturze ten optymalny format nie będzie generował dużych strat materiału podczas ewentualnych docinek. Taka sytuacja mogłoby mieć miejsce w przypadku użycia dachówek wielkoformatowych. Model cechuje się minimalnym zużyciem na poziomie ok. 12,4 sztuki na m2.

Dzięki gamie ośmiu atrakcyjnych kolorów dachówka DOMINO spełnia wszelkie oczekiwania osób szukających nowoczesnego dachu w zakresie kolorystyki. Modne odcienie szarości i czerń doskonale wpisują się w obecne trendy. Kolory czerwieni to propozycja dla osób szukających ponadczasowych rozwiązań. Często najlepszym wyborem może okazać się kompromis, który polega na połączeniu nowoczesności i klasyki. Szlachetne powierzchnie glazurowane FINESSE i angobowane NUANCE zapewniają nieskazitelny wygląd i odporność wykonanego dachu.

DOMINO, dopracowana w każdym najmniejszym szczególe posiada również wszystkie cechy charakterystyczne dla dachówek ceramicznych CREATON w zakresie trwałości. Świadczy o tym choćby konstrukcja zamków. Odpowiednio zaprojektowane wysokie koryta odprowadzające wodę na powierzchnię dachu nie zawiodą nawet podczas ulewnego deszczu i towarzyszącego mu silnego wiatru. Uformowane schodkowo zakładki zapobiegają wnikaniu wszelkich zanieczyszczeń pod połać. Utrudniają gromadzenie się ich w łączeniach zamontowanych dachówek.

Dodatkową zaletą DOMINO jest możliwość stosowania jej na połaci o kącie nachylenia już od 10°. Jest to cecha wyróżniająca dachówki ceramiczne CREATON. Idealną szczelność zapewniają wspomniane zamki dachówki oraz zastosowanie wysokiej jakości membrany z oferty marki i oryginalnej klamry montażowej.

Nowoczesna dachówka ceramiczna DOMINO to przykład ponadczasowego, funkcjonalnego pokrycia dachu najlepszej jakości. Produkt posiada gwarancję do 50 lat zgodnie w warunkami określonymi na stronie internetowej www.creaton.pl .

Więcej informacji o dachówce można znaleźć na stronie: https://www.creaton.pl/produkty/domino .

CREATON Polska
press box