Co jest modne? Choć uniwersalna biel ciągle ma się dobrze, w aranżacjach coraz częściej pojawiają się wyraziste barwy, wśród których nie brakuje czerni. Uwagę przyciągają też efektowne dekory 3D. Wciąż na czasie są odniesienia do natury.

Umywalka nie musi być biała. Poszukiwacze oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych powinni rzucić okiem na propozycje w odcieniach brązu, szarości, a także czerni i złota. Interesująca barwa często staje się bazą, wokół której buduje się kompozycję, albo sposobem na przełamanie odchodzącego powoli w przeszłość, chłodnego minimalizmu.

Tradycyjna ceramika również zastępowana jest innymi materiałami. Modne są umywalki kamienne czy kompozytowe –  odporne na zniszczenia, a przy tym lżejsze i cieńsze.

W pierwszej stylizacji wzrok przyciągają dwie owalne, nablatowe umywalki w kolorze ziemi. Ich barwa współgra z podłogą pokrytą płytkami naśladującymi drewno. Takie zestawienie wnosi do kompozycji wiele wizualnego ciepła, energię, świeżość. Do umywalek dobrano eleganckie baterie nablatowe. To modele Espacio o klasycznej formie, łagodnych liniach krawędzi i ładnie wyprofilowanych uchwytach. Wyposażone są w regulator ceramiczny. Pokrywa je chromowana powłoka, współgrająca z innymi chromowanymi akcesoriami, np. wieszakiem na ręczniki z linii Grace.

Zagrać kolorem mamy okazję nie tylko w przypadku umywalki. Równie ciekawie prezentuje się armatura w innych, niż do tego przywykliśmy, barwach. W drugiej przykładowej strefie umywalki zastosowano stojącą baterię Algeo Black, która stanowi piękne połączenie czarnego matu z błyszczącym chromem. Umieszczona na tle płytek w białą cegiełkę, w towarzystwie dużej białej umywalki, przyciąga uwagę, sprawiając, że kompozycja nabiera charakteru, wychodzi poza utarty „biały schemat”. Wpływ na to mają również czarne wykończenia półek, parapetu, lustra.  

Płytki w ciemnym graficie i prążkowanej fakturze, do tego ułożone w heksagony – trudno o lepszą propozycję dla miłośników nowych trendów. Zestawienie z jasną podłogą i odpowiednio dobrane białe elementy wyposażenia sprawiają, że aranżacja nie jest ponura. Duża prostokątna umywalka została umieszczona na metalowym, czarnym stelażu. Towarzyszy jej stojąca bateria Fiesta z obrotową wylewką i charakterystycznym cienkim uchwytem. Bateria pokryta jest chromowaną powłoką. Chromem połyskują też akcesoria łazienkowe.  

Nadeszła era wyrazistych dekorów z wypukłymi motywami. Pas z trójwymiarowymi liśćmi paproci w aranżacji w delikatnych szarościach zestawiono z wielkoformatowymi płytkami inspirowanymi marmurem. Na takim tle znajduje się podtynkowa bateria Adore White/Chrome, niezajmująca wiele miejsca, wyposażona w regulator ceramiczny i perlator, łącząca chrom z bielą i świetnie pasująca do umywalki w formie głębokiej misy.

Urządzając modną strefę umywalki, warto pamiętać, że ma być ona nie tylko zgodna z najnowszymi trendami,  lecz także komfortowa w użytkowaniu, dopasowana do stylu całej aranżacji oraz naszego gustu. Mówimy przecież o miejscu, z którego korzystamy mnóstwo razy w ciągu dnia!

FERRO 
press box