Wanna czy prysznic – oto odwieczny „łazienkowy” dylemat. Najlepiej zdecydować się na jedno i drugie. Tym razem jednak stawiamy na prysznic i udowadniamy, że – choć wanna jest niezwykle ważna – strefa natrysku również potrafi pełnić pierwszoplanową rolę w łazience.

W przykładowej aranżacji strefa prysznica powstała przy ścianie pokrytej ciekawą, srebrzystą mozaiką. Oświetlona odpowiednio listwami ledowymi, bez wątpienia przykuwa uwagę. Lśniąc, jest główną dekoracją tego komfortowego wnętrza. Projektant wydzielił strefę prysznica od pozostałej części salonu kąpielowego taflami transparentnego szkła. Nie ma brodzika, zastosowano odpływ liniowy. Posadzka tworzy w łazience jednolitą całość.

Ważnym elementem strefy prysznica jest oczywiście armatura. Do kompozycji wybrano zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set – elegancki i niezawodny. Składa się na niego dwufunkcyjna bateria podtynkowa wyposażona w przełącznik z funkcją anti-stop oraz regulator ceramiczny. Cały mechanizm wewnętrzny znajduje się w ścianie, ukryty za dyskretną, owalną maskownicą z metalu. Do zestawu należy przyłącze kątowe z uchwytem na rączkę natryskową – okrągłą, o trzech funkcjach strumienia: deszcz, masaż i strumień mieszany. Uwagę zwraca efektowna deszczownia z okrągłym, metalowym talerzem Slim na 20 cm (w innej wersji to kwadrat 20 x 20). Zarówno w rączce natrysku, jak i deszczowni zastosowano system łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean, więc nie ma problemów z utrzymaniem ich w czystości. Do kompletu dołączony jest jeszcze wąż natryskowy w metalowym oplocie.

W kabinie prysznicowej umieszczona została specjalna półka na kosmetyki, ręczniki i inne przybory kąpielowe. Do armatury dopasowano połyskującą chromem, elegancką mydelniczkę Grace, przymocowaną do ściany niedaleko natrysku.


 
W oryginalnej, drugiej aranżacji – w tonacji black – strefę natrysku od strefy wanny oddziela tylko pojedyncza tafla przezroczystego szkła. Na ścianie naprzeciw wielkich luster znajduje się luksusowy zestaw prysznicowy Trevi. Tworzy go elegancka deszczownia z głowicą talerzową stalową Slim o średnicy 30 cm i metalowym drążkiem o regulowanej długości 80-125 cm. W komplecie jest nowoczesna bateria natryskowa wyposażona w regulator termostatyczny, który pozwala ustawić optymalną, stałą temperaturę wody. Z regulatorem przepływu zintegrowany jest przełącznik ceramiczny deszczownia/rączka natryskowa. Dzięki specjalnej blokadzie gorącej wody Safe Stop 38°C z natrysku bezpiecznie mogą korzystać dzieci – nie trzeba się obawiać, że się poparzą. Jeszcze jednym elementem tego funkcjonalnego zestawu jest rączka natryskowa – płaska, 3-funkcyjna, o średnicy 10 cm. Zarówno deszczownia, jak i rączka wyposażone zostały w system easy clean. Cały zestaw, pokryty chromem, błyszczy się na tle antracytowej ściany. Współgrają z nim metalowa mydelniczka z kolekcji Metalia i wieszak na ręcznik z tej samej serii – proste w formie i trwałe (producent daje na nie 25 lat gwarancji).

W artykule wykorzystano aranżacje oraz informacje o produktach marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box