Styl industrialny wykształcił się już w latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku.       Do Polski przybył nieco później, bo pod koniec lat 90-tych, jednak od niedawna cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia, i minimalistyczne dodatki w stylu black&white pokochali artyści, miłośnicy wielofunkcyjnych rozwiązań oraz mieszkańcy dużych miast. O stylu industrialnym opowiadają specjaliści Dekoria.pl.

Za początek stylu industrialnego możemy uznać moment, kiedy dawne budynki przemysłowe zaczęto adaptować na wnętrza mieszkalne. – Tak powstały pierwsze lofty, czyli lokale mieszczące się na terenie niedziałających już fabryk czy opustoszałych magazynów. Dlatego naturalne dla stylu industrialnego są duże, otwarte przestrzenie, o surowym, minimalistycznym wystroju. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zaaranżować w ten sposób mieszkania        w bloku. Możemy, ale musimy poświęcić nieco więcej czasu na dostosowanie przestrzeni. Główna zasada jest taka: im mniej, tym lepiej, dlatego zostawmy możliwie najbardziej otwartą przestrzeń, nie dzielmy mieszkania na małe pomieszczenia – komentuje Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

Wybór mebli jest nie lada wyzwaniem. Liczy się oryginalność i unikalność danego przedmiotu. Dlatego dużą popularnością cieszą się pojedyncze egzemplarze, jak barwne komody i inne meble dostępne w ofercie internetowego sklepu www.dekoria.pl. Kolorystyka wnętrza jest charakterystycznym elementem dla stylu industrialnego. Dominują w nim neutralne kolory takie, jak: biel, czerń i szarość. Często stosowaną praktyką jest wprowadzanie mocniejszych kolorów za pomocą pojedynczych dekoracji (na poszewkach, roletach czy narzutach na łóżko) w odcieniach czerwieni, żółci czy energetycznej pomarańczy. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę gości.

– Do wnętrz industrialnych polecamy kolekcję Comics. W tym sezonie linia została poszerzona o 10 nowych tkanin z modnym nadrukiem w odcieniach: bieli, czerni       i szarości. Materiały są lekkie, dobrze się układają i doskonale komponują się z dodatkami w wyrazistych kolorach, np. czerwieni z kolekcji Jupiter czy Loneta – dodaje Agnieszka Rybka.

Kiedy już wybraliśmy meble i tekstylia, przyszedł czas na dodatki. Choć styl industrialny     z zasady jest dość oszczędny, oprócz cegły i metalu znajdzie się miejsce na oryginalne lampy – zarówno te wiszące, jak i podłogowe – czy grafiki. Plakaty i zdjęcia warto oprawić    w metalowe ramy, które doskonale wpisze w wystrój pomieszkanie. To, co na nich będzie, jest kwestią gustu. Niezdecydowanym polecamy widoki przedstawiające wielkie metropolie takie, jak Nowy Jork, Londyn czy Warszawa.

Dekoria.pl