Przedstawiona realizacja wywodzi się z typowego projektu – Willi Parkowej, autorstwa architekta Michała Gąsiorowskiego z pracowni MG Projekt. Jest to element dłuższej linii projektowej, posiadającej kilka wersji Rezydencji Parkowych. Budynek już na pierwszy rzut oka prezentuje się oryginalnie i przypomina nieco domy amerykańskie z zamożniejszych przedmieść.

Typowy nietypowy projekt

Wbrew początkowemu wrażeniu, nie jest to rezydencja typowa. Przy bliższym zapoznaniu się z koncepcją, okazuje się, że architekt zaprojektował elegancki dom w stylu europejskim, specjalnie dostosowany do potrzeb polskich rodzin i naszych realiów.

Podobne odczucie mieli inwestorzy, którzy ujęli to następująco: „O wyborze projektu zadecydował przede wszystkim wygląd domu oraz jego wnętrz. Szybko doszliśmy do wniosku, że rozkład pomieszczeń i metraż jest dla nas idealny, a to rzadko się zdarza. Z reguły ludzie kupują projekt, który pod wieloma względami nie odpowiada oczekiwaniom i mocno go później modyfikują. Często w takim momencie traci on na swojej atrakcyjności i to, co widzimy w ostatecznej wersji, już tak nie zachwyca. Dla nas Willa Parkowa była idealna od samego początku, dlatego staraliśmy się realizować jej budowę w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału”.

Willa Parkowa niekoniecznie w parku

Dzięki przemyślanemu projektowi, budynek zapewnia mieszkańcom komfort i poczucie domowej przytulności. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 160 m2, a wewnątrz znajdziemy salon połączony z kuchnią i jadalnią, trzy sypialnie, dwie łazienki i szereg pomieszczeń pomocniczych. Poczucie przestronności potęgują olbrzymie przeszklenia, a także otwarcie na drugą kondygnację, w której miłośników otwartych przestrzeni usatysfakcjonuje efektowna antresola.

Ta stylowa rezydencja, o ponadczasowym wzornictwie, zapewnia wygodne warunki życia dla całej rodziny. Projekt oczywiście pozwala na dopracowanie poszczególnych elementów domu w różny sposób, jednak najlepiej prezentuje się w przedstawionym wariancie. Wykończenie jasnym tynkiem i dobór odpowiedniej faktury oraz kolorystyki ceramicznego pokrycia dachowego marki CREATON podkreśla klasyczną bryłę budowli i jej harmonijną, spójną stylistycznie sylwetkę. Wbrew nazwie, budynek nie musi koniecznie być realizowany wśród wysokich drzew. Przedstawiony tu dom jest budowany w pewnym oddaleniu zarówno od wiejskiej zabudowy, jak i od parku czy większych skupisk drzew. W wybranym miejscu prezentuje się wspaniale, co dowodzi dużej uniwersalności projektu.„To jest nasz dom z marzeń, a marzenia warto spełniać!”

Jak mówią sami inwestorzy: „Wszystkie materiały wybieraliśmy sugerując się wizualizacjami”, a decyzja o pokryciu dachowym nastąpiła po starannym rozważeniu różnych wariantów. Ostatecznie zdecydowali się na dachówkę ceramiczną TITANIA , kierując się przede wszystkim jej trwałością (producent udziela aż do 50 lat gwarancji ), atrakcyjną ceną i estetyką. Z pewnością, biorąc pod uwagę walory techniczne pokrycia, była to decyzja bardzo trafna.

Wybór dachówki ceramicznej marki CREATON sprawił, że dach (oprócz ochronnej) pełni również funkcję reprezentacyjną. Zachwyca pełen smaku kontrast między fakturą czarnego dachu a bielą gładkich ścian, wspaniale wpisujący się w złocisto-zielony krajobraz. A tak podsumowali swój wybór inwestorzy: „Oboje cieszymy się z podjętych decyzji. Zarówno czarny kolor, jak i spory rozmiar dachówki, świetnie pasują do tego projektu. Wybrana przez nas dachówka TITANIA zachowuje proporcje w stosunku do tak okazałej powierzchni dachu, a połysk dodatkowo sprawia, że dach sam skutecznie się czyści i ciągle wygląda doskonale. To jest nasz dom z marzeń, a marzenia warto spełniać!”

Pejzaż architektoniczny Polski czasów PRL-u był zdominowany przez tzw. „klocki olbrzyma”. Potem, dość banalna w formie zabudowa została nieco „zasłonięta” przez realizacje, których jakość urbanistyczna również często nie była zadowalająca.  Dlatego dziś cieszą wyróżniające się z tego tła domy o bezpretensjonalnej architekturze. Ich dodatkowym atutem jest stosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych, zwiększających trwałość budynku, a zarazem pozwalających wydobyć walory estetyczne nawet ze standardowego projektu.

Informacje o produkcie wybranym przez inwestorów:

Dachówka ceramiczna TITANIA – jedna z najpopularniejszych na rynku, nowoczesna, funkcjonalna i trwała dachówka marki CREATON. Wyróżnia się ponadczasowym kształtem holenderki płaskiej w formacie 325 x 515 mm. Tolerancja przesuwu na zamkach ok. 43 mm umożliwia minimalne zużycie na imponującym poziomie jedynie ok. 9 szt./m².

Liczne rozwiązania funkcjonalne sprawiają, że dach wykonany z dachówki TITANIA wyróżnia się świetnymi parametrami użytkowymi. Zaawansowany system odprowadzenia wody na powierzchnię dachówki daje pewność, że dach to bariera nie do pokonania dla deszczu i śniegu. Wysokiej jakości powierzchnie glazurowane FINESSE i NOBLESSE oraz angobowana NUANCE zapewniają wyróżniającą estetykę oraz odporność na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Dachówka podstawowa wraz z ceramicznymi dachówkami funkcyjnymi i licznymi akcesoriami tworzy gotowy system. Wszystkie jego elementy – od dachówek po płotki przeciwśniegowe czy ławy kominiarskie – idealnie współgrają ze sobą pod względem designu i kolorystyki.

Wszystkie dachówki ceramiczne marki CREATON posiadają jedną z najdłuższych na rynku gwarancji, która wynosi aż do 50 lat zgodnie z warunkami na www.creaton.pl .

CREATON Polska
press box