Chcesz urządzić niedużą łazienkę? Szukasz rozwiązania dla toalety gościnnej? Seria NOVA PRO to komplet produktów, dzięki którym możesz zaaranżować wygodne wnętrze niezależnie od tego, ile metrów kwadratowych masz do dyspozycji.

NOVA PRO to 115 wzorów ceramiki, mebli i akcesoriów łazienkowych. To także 5 linii produktów skompletowanych tak, by móc łatwo urządzić łazienkę standardową, bardzo małą, dla osób niepełnosprawnych czy dla najmłodszych. Słowem: dla każdego.

Bogactwo rozwiązań sprzyja elastycznemu aranżowaniu niedużych pomieszczeń, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Oto trzy propozycje jak w praktyce można wykorzystać serię NOVA PRO.

6,9 m2 nowoczesności dla całej rodziny

W wygodniej łazience dla całej rodziny znajdzie się miejsce nie tylko na kabinę prysznicową bądź wannę, ale także na odrobinę luksusu w postaci bidetu. Stworzy on zgrany duet z nowoczesną i łatwą do czyszczenia miską WC z rozwiązaniem Rimfree (czyli bez kołnierza wewnętrznego). Do kompletu warto dobrać jedną z czternastu eleganckich i prostych umywalek – w przypadku NOVA PRO mamy do dyspozycji ceramikę w wersji owalnej albo prostokątnej. Sanitec KOŁO proponuje do takiej łazienki wykorzystać także smukłe, bardzo pojemne, wiszące szafki boczne, które doskonale uzupełniają schowki pod i nad umywalką.

Z rodzinnej łazienki korzystają niejednokrotnie przedstawiciele kilku pokoleń. Kolekcja NOVA PRO BEZ BARIER to komfort również dla osób starszych i niepełnosprawnych. Znajdziemy tu więc specjalnie sprofilowane umywalki, pod które wygodnie można podjechać wózkiem czy wydłużone miski WC – zarówno w wersji wiszącej (w tym Rimfree), jak i kompaktowej. Cennym uzupełnieniem będą akcesoria marki LEHNEN – poręcze, siedziska prysznicowe czy uchylne lustra, dzięki którym nasi dziadkowie czy niepełnosprawni członkowie rodziny będą czuć się w pełni bezpieczni w łazience.

3,2 m2 praktycznych pomysłów dla singla

Dopracowany w najdrobniejszym detalu koncept serii NOVA PRO doceni każdy, kto musi urządzić łazienkę w kawalerce. Jak bowiem oszczędzać przestrzeń, dbając zarazem o funkcjonalność i estetykę?

Na pewno musimy zrezygnować z części szafek. Do przechowania przyborów toaletowych warto wykorzystać miejsce pod i nad umywalką. Szafki z lustrem z kolekcji NOVA PRO to coś więcej, niż tylko półki na kosmetyki. Dodatkowe, nieduże schowki z boku mebla pozwalają ukryć drobne przedmioty pod lustrem, a wbudowane w środku gniazdko elektryczne docenią ci, którzy korzystają na co dzień z suszarki albo golarki.

Meble z serii NOVA PRO zachwycają dopracowanymi detalami. Wygodne wieszaki na ręcznik z boku szafki czy eleganckie, chromowane uchwyty to praktyczne dodatki. Jeśli zdecydujemy się na wiszącą miskę WC warto pomyśleć o zamaskowaniu stelaża specjalnymi panelami oraz zamontowaniu nad nim wiszącej szafki .

Jednorodny moduł będzie nie tylko wizualnym urozmaiceniem wnętrza, ale też dodatkowym, cennym schowkiem.

1,2 m2 gościnnej wygody
Coraz częściej decydujemy się na przygotowanie specjalnej łazienki, tylko dla osób, które odwiedzają nasz dom. Będzie to miejsce wolne od ręczników, szczoteczek do zębów czy kosmetyków domowników.  

Jeśli mamy do dyspozycji nieco ponad metr kwadratowy wolnej powierzchni, spokojnie wystarczy nam to, by zaaranżować wygodną toaletę gościnną.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu produktów z serii NOVA PRO PICO. Pomniejszona ceramika zachowuje wszelkie parametry swoich pełnowymiarowych odpowiedników. Przy ścianie montujemy więc umywalkę boczną (np. o wymiarach 45 x 25 cm) z baterią stojącą.

Wisząca miska WC o długości zaledwie 48 cm nie zajmie wiele miejsca, a zapewni komfort użytkowania i higieny identyczny, jak w przypadku większych modeli. Jeśli wybierzemy miskę na stelażu (do wyboru mamy też narożne kompakty) warto pomyśleć dodatkowo o wykorzystaniu wiszącej szafki stelażowej. Nasi goście na pewno docenią to, jak dbamy o ich komfort.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )