Kolory mają moc. Wpływają na nastrój, samopoczucie, potrafią odmienić styl wnętrz. Odpowiednio dobrane mogą relaksować albo pobudzać do działania.

Biały

Biel jest najczęściej wybieranym kolorem łazienkowym. Kojarzy się z czystością, sterylnością. Optycznie powiększa i rozjaśnia. Znakomicie sprawdza się w roli bazy stylizacji.

Wystarczy wprowadzić inny kolor, na przykład wyrazistą czerń, by nieco monotonny wystrój nabrał charakteru. Kontrast taki zastosowano w aranżacji z białymi płytkami i czarną armaturą. Mamy tu efektowny czarny zestaw przesuwny z deszczownią Rondo Black, ścienną baterię natryskową Algeo Black i stojącą baterię umywalkową Algeo Black.

Czarny

Oczywiście możliwe jest też odwrócenie tonów – na zasadzie negatywu. Ten efekt zachwyci miłośników eksperymentowania.

W aranżacji studia kąpielowego w ciemnej tonacji odpowiednio połączono czarne, białe i chromowane elementy oraz po mistrzowsku zagrano światłem. Czarnej wannie towarzyszy czterootworowa bateria Adore Black-Chrome, a białej umywalce – podtynkowa Adore Black-Chrome.

Szary

Szarość kojarzy się z betonem, industrialem. Wybór tego koloru w dużej mierze zdefiniuje nam więc styl łazienki.

Jeśli postawimy na designerską ceramikę i armaturę, jak minimalistyczna umywalka i bezdotykowa bateria ścienna Bora Sensor Power-Safe, wykreujemy ultranowoczesną przestrzeń loftową.

Zielony

Długo można by opowiadać o dobrotliwym wpływie zieleni. Ta barwa wprowadza spokój, ale też ożywia, dodaje pozytywnej energii, odświeża.

Chodzi nie tylko o zielony kolor ścian czy płytek, ważna jest także zieleń roślin doniczkowych, które kreują klimat urban jungle. Jeśli do tego dodamy elementy z wizualnie ciepłego drewna i świece, powstanie domowe spa. W przykładowej kompozycji komfort mycia zapewniają baterie umywalkowa i wannowa z serii Savio (ta ostatnia z rączką natryskową Sole).

Niebieski

Niebieski, podobnie jak zielony, zaliczany jest do kolorów działających kojąco, wyciszających, łagodzących stres. Równocześnie sprzyja kreatywności.

Ma wiele odcieni. W przykładowej stylizacji ściana wyłożona płytkami o różnych tonacjach niebieskiego stanowi świetne tło dla imponującego czarnego zestawu natryskowego Rondo Lux Black i czarnej baterii natryskowej Algeo Black. W strefie umywalki wzrok przykuwają niebieski stelaż pod umywalką i lampa. I tutaj zastosowano czarną baterię umywalkową Algeo Black (nablatową).

Różowy

Kojarzy się z kobiecością i romantyzmem. Nie ma tu jednak mowy o cukierkowatości. Rozbielona tonacja różu przypomina trochę barwę beżową, łososiową czy brzoskwiniową.

Odcień ten pięknie komponuje się z czernią, dając efekt lekkości i szyku. W łazience zgrany duet stworzą płytki w brzoskwiniowym odcieniu i elegancki czarny zestaw natryskowy Trevi Black z deszczownią i baterią termostatyczną.

Żółty

Jest ciepły, optymistyczny, energetyczny. Delikatny i pastelowy wniesie przytulność. W mocnej, słonecznej odmianie zdynamizuje wystrój.

Dawkować go należy jednak z umiarem. Kapitalnie wypada w towarzystwie bieli, jak w aranżacji o interesującym połączeniu wanny z kabiną prysznicową. Na ścianie wyłożonej kafelkami w formie cegiełek o słonecznej barwie uwagę zwraca chromowany zestaw deszczowni z natryskiem i baterią wannową Algeo. Bateria z tej samej serii jest w strefie umywalki.

FERRO www.ferro.pl
press box