Podczas Konferencji Architektów Innowacje Inspiracje Trendy w Ustce (25-27 września 2014) firma Winkhaus przedstawiła najnowszej generacji elektroniczny system kontroli dostępu blueSmart. W tej innowacyjnej technologii mechaniczne wkładki i klucze zostały zastąpione przez komponenty elektroniczne, a wymiana danych odbywa się bezprzewodowo.

 

blueSmart nie tylko steruje kontrolą dostępu, ale także rejestruje ruchy użytkowników i monitoruje stan baterii. Nośnikiem informacji jest klucz wyposażony w chip. Przekazywanie informacji pomiędzy wkładkami a oprogramowaniem poprzez klucze odbywa się w obu kierunkach i tworzy wirtualną sieć. Pozwala ona na wygodne użytkowanie systemu i praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy. Jednocześnie system jest łatwy w instalacji, nie wymaga okablowania, a wkładki elektroniczne odpowiadają wymiarami standardowym wkładkom patentowym. blueSmart firmy Winkhaus działa już w wielu obiektach w Europie: hotelach, klinikach, bankach, instytucjach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych i muzeach.

Oprócz systemu blueSmart firma Winkhaus zaprezentowała elektromechaniczny zamek blueMatic EAV3 oraz okucie okienne activPilot Comfort PADM z funkcją automatycznego przewietrzania.

W konferencji w hotelu Grand Lubicz w Ustce, która zapoczątkowała cykl 3 spotkań dla architektów w różnych regionach Polski, wzięło udział blisko 90 przedstawicieli pracowni projektowych. Wraz z firmą Winkhaus współorganizatorami konferencji były firmy Geze, Guardian, IGP Pulvertechnik, Ponzio i Proventuss. Zaprezentowały one najnowsze produkty z dziedziny automatyki drzwiowej, systemów aluminiowych, szkła i uszczelnień fasadowych oraz farb proszkowych.


 Elektroniczna wkładka i klucz blueSmart
Prezentacja Winkhaus podczas konferencji Innowacje – Inspiracje – Trendy w Ustce

Winkhaus Polska Beteiligungs (PRESS BOX)
www.winkhaus.pl