Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, wprowadza do sprzedaży Księżno, kolejne osiedle społeczne we Wrocławiu, zlokalizowane przy ul. Opolskiej. Pierwszy etap, który powstanie do IV kwartału 2017 r., będzie składał się z pięciu kameralnych budynków ze 152 lokalami. Mieszkania kwalifikują się do dopłat rządowego programu MdM, które mogą wynieść aż 93 tys. zł. Docelowo w 2019 r. osiedle urośnie do 11 kameralnych budynków z ok. 390 mieszkaniami.

Księżno to nowoczesne, dobrze skomunikowane z centrum Wrocławia osiedle. Do centrum można sprawnie dotrzeć autobusem lub tramwajem. Archicom zaprojektował je zgodnie z autorską koncepcją budowy osiedli społecznych. Podobnie jak na innych osiedlach Archicomu – Olimpii Port czy Ogrodach Hallera – lokatorzy będą mieli do dyspozycji osiedlowy fitness, klub mieszkańca, place zabaw oraz plac rekreacyjny do gry w piłkę.

– Od początku roku sprzedaliśmy już 127 mieszkań , tempo sprzedaży jest prawie 40% wyższe niż w ubiegłym roku. Aby utrzymać ofertę na wysokim poziomie ok. 1000 lokali wprowadzamy do sprzedaży kolejną inwestycję. Jestem przekonany, że ceniona przez wrocławian koncepcja osiedli społecznych również w tym przypadku okaże się hitem sprzedażowym – mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A.

W pierwszym etapie do sprzedaży trafiają mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 38 do 79 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 5 240zł/mkw. Przemyślane usytuowanie budynków pozwoliło na uzyskanie lepszego doświetlenia pomieszczeń, a zastosowanie sprawdzonych układów mieszkań daje dużą swobodę aranżacyjną jego przyszłym właścicielom.
– Kameralny charakter Księżna będą tworzyć sąsiedzkie miejsca spotkań i duża ilość zieleni. Możliwość aktywnego wypoczynku w okolicy i przestrzenie do zawiązywania się sąsiedzkich relacji, jak fitness i klub mieszkańca, wpisuje Księżno w nurt osiedli społecznych Archicomu  – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Zarządu Archicom S.A.

Księżno znajduje się w pobliżu rozległych terenów zielonych, które zachęcają do codziennego joggingu, m.in. Parku Wschodniego. W połączeniu z osiedlową infrastrukturą sprawia to, że jest ono  doskonałym miejscem do życia dla osób aktywnych.

     Charakterystyka osiedla społecznego Księżno:
•    Komfortowe mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe
•    Młode osiedle, mili sąsiedzi
•    Własny fitness i osiedlowy klub mieszkańca
•    Plac rekreacyjny do gry w piłkę
•    Ochrona i monitoring, ogrzewanie miejskie
•    Garaże podziemne i komórki lokatorskie
•    Możliwość skorzystania z dopłat MdM

Rok 2015 był dla Archicom rekordowy, sprzedaż wzrosła 17,5% do 611 mieszkań. Deweloper kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży w pierwszych miesiącach 2016 r. Do 29 lutego br. klienci nabyli już 127 mieszkań, o 40% więcej niż przed rokiem.

Archicom