Niemal w każdym sezonie zauważyć można wyraźny trend i dominujący wzór w wystroju wnętrz, który adaptowany jest na różnorodne elementy aranżacyjne. W tym roku popularność taką zdobywa naturalny, drewniany dekor o nazwie dąb sonoma, znany z meblowych i drzwiowych okładzin.

Dzięki marce Wineo, teraz ten dębowy dekor zastosować można również na podłodze, doskonale uzupełniając w ten sposób modną kompozycję pomieszczenia.

Dekor roku 2014
Dekory o optyce drewna dębowego to od lat niegasnący trend w wystroju wnętrz. Przybierają różne odsłony, mogą być to pastelowe odcienie, postarzana powierzchnia lub nowoczesna, chłodna kolorystyka. Zawsze łączy je jednak elegancka, naturalna struktura o bogatym usłojeniu. Bez wątpienia hitem ostatnich sezonów jest dąb sonoma, który z powodzeniem wykorzystywany jest na meblach, stolarce okiennej i drzwiowej, okładzinach dekoracyjnych czy panelach ściennych. Od niedawna dekor ten dostępny jest również w wersji podłogowych paneli laminowanych marki Wineo. Panele Dąb Sonoma o wymiarach 1288 x192 mm doskonale prezentują bogate usłojenie dębowego drewna o naturalnym, ciepłym odcieniu. W połączeniu z wyczuwalną strukturą powierzchni tworzą nadzwyczaj realistyczny efekt podłogi wyłożonej deskami. Dębowy wzór podłóg Wineo w pełni odpowiada ostatnim trendom i będzie stanowił interesujący akcent niemal
w każdym mieszkaniu. Stonowana kolorystyka i klasyczne usłojenie sprawiają, że panele pasować będą zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Dodatkowo, dobrze skomponują się z meblami czy drzwiami w tej samej okładzinie. Dzięki temu z łatwością dobierzemy do siebie elementy wyposażenia, bez obaw, że zastosowane drewniane akcenty nie będą właściwie zgrywały się odcieniami.

Najmodniejsza podłoga w każdych warunkach
Panele laminowane Dąb Sonoma marki Wineo wizualnie doskonale oddają piękno naturalnego drewna. Podłoga w przeciwieństwie do pozostałych elementów wyposażenia wnętrz jest jednym z najbardziej eksploatowanych elementów. W tym przypadku, aby na dłużej zachować piękno dębowego wzoru, konieczne jest wykorzystanie trwałych i mocnych rozwiązań. Przeniesienie jednego
z najpopularniejszych drewnianych dekorów na materiał podłogowy było możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji. Panele laminowane marki Wineo zbudowane zostały na płycie nośnej HDF certyfikowanej przez PEFC, na której umieszczona została warstwa papieru dekoracyjnego dąb sonoma, pokrytego szczególnie wytrzymałą powłoką żywicy melaminowej (laminat). Te ośmiomilimetrowe podłogi charakteryzują się wysoką klasą ścieralności AC4, dzięki czemu bez obaw o ich zniszczenie  stosować je można nawet w intensywnie użytkowanych pomieszczaniach, jak np. korytarz. Świadczy o tym również wysoka klasa użyteczności – 23 do mocno obciążonych wnętrz mieszkalnych oraz 32 do średnio obciążonych obiektów użyteczności publicznej. Dodatkową zaletą paneli laminowanych marki Wineo jest również bezklejowy system łączenia Loc Tec, który znacząco ułatwia prace montażowe oraz eliminuje ryzyko skrzypienia podłogi. W połączeniu z impregnacją krawędzi całe łączenie jest chronione przed działaniem wilgoci.
Informacje o wszystkich podłogach marki Wineo znaleźć można na nowej stronie internetowej

www.wineo.de/pl 
Panele Dąb Sonoma
Wymiary panela: 1288 x 192
Grubość panela: 8 mm
Struktura: powierzchnia wyczuwalna
Montaż: bezklejowy LocTec
Płyta nośna: HDF
Odporność na ścieranie: AC4
Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 23, mocno obciążone (DIN EN 13329)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 32, średnio obciążone (DIN EN 13329)
Gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach mieszkalnych: 15 lat

Windmöller Polska