Wprowadzony w 2020 roku do oferty Yawalu system służący do konstruowania drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwny DP SLIDE jest produktem dedykowanym na rynki Europy Zachodniej, Południowej oraz innych państw charakteryzujących się umiarkowanym klimatem.

System zaprojektowany został w dwóch wariantach głębokości zabudowy: DP 86 i DP 110, dzięki czemu inwestorzy mogą dokonać świadomego wyboru pomiędzy wariantem droższym lub bardziej ekonomicznym. Warto jednak zauważyć, że obie opcje systemowe prezentują bardzo dobry poziom izolacyjności termicznej. Współczynnik przenikania ciepła Uw dla DP 110 wynosi 1,3 W/m2K, a dla DP 86 równa się 1,5 W/m2K. Wartości te osiągnięto dzięki osadzeniu linii przekładek termicznych w osiach szyb zespolonych oraz wyraźnemu rozdzieleniu stref konstrukcji na zimną (nieizolowaną) i ciepłą (izolowaną).  

Nowości wprowadzone w 2021 roku

Dalsze prace prowadzone nad konstrukcją systemu przyczyniły się do udoskonalenia i rozwoju dostępnych w jego ramach rozwiązań:

1. Od 2021 roku modne rozwiązanie wąskiego słupka dostępne jest nie tylko w wersji DP 110, ale również w przypadku DP 86.
2. DP SLIDE od tego roku jest kompatybilny z wybranymi systemami okienno-drzwiowymi Yawalu. Specjalne profile pozwalają na łączenie wersji DP 86 z systemem PI 50 oraz DP 110 z systemem TM 62.
3. Zastosowanie nowego klipsa umożliwia stosowanie cieńszych przeszkleń. Zakres szklenia dla wariantu DP 86 wynosi 15-24 mm, a dla wariantu DP 110 mieści się w przedziale 24-33 mm.
4. Dla sprawniejszej obsługi i montażu konstrukcji bazujących na DP SLIDE na rynkach francuskojęzycznych katalog techniczny systemu został wydany w języku francuskim.
5. Yawal jako jedyny systemodawca wyposażył swój system w profile maskujące dostępne dla wersji DP 86.
6. Wprowadzona została również nowa rama w wersji bez rozwiązania T-REX łączącego ramę na wysokości zejścia skrzydeł.

Yawal
press box