Olimpia Port, Cztery Pory Roku czy Ogrody Hallera to jedne z najczęściej wybieranych osiedli we Wrocławiu. Zainteresowanie klientów mieszkaniami na tych inwestycjach ugruntowało pozycję Archicomu jako lidera wrocławskiego rynku, który zapowiada wiosenne poszerzenie oferty.

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż Archicomu wzrosła o 35% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Deweloper drugi rok z rzędu pozostaje najchętniej wybieraną marką przez wrocławian. Notowania zwyżkują dzięki dopasowaniu oferty oraz potwierdzonemu bezpieczeństwu, co sprawia, że firma stanowi najlepszego partnera biznesowego na trudne dla branży czasy.

– Staramy się mierzyć z niemożliwym. Realizujemy politykę rozsądnych cen i oferty bogatej w wartości dodane, tak lubiane przez klientów. Budujemy mieszkania w cenie przystępnej dla większości kupujących, na inwestycjach, gdzie poza solidnie wykonanym lokalem mieszkańcy mają do dyspozycji strefy rekreacyjne w ramach kompleksowo zagospodarowanych przestrzeni. To obecnie najbardziej poszukiwana oferta, przy jednoczesnym deficycie tego typu inwestycji we Wrocławiu. – opowiada Rafał Jarodzki, prezes Archicomu.

W sektorze deweloperskim zauważalna jest konsolidacja spowodowana wyzwaniami rynkowymi warunkującymi powodzenie inwestycji oraz ustawą deweloperską, która wyklucza z gry podmioty mniej wiarygodne dla banków. W tym samym czasie umacnia się pozycja liderów. Archicom zapowiada na kolejny kwartał nowe oferty w ramach istniejących oraz nowych inwestycji.

– Dążymy do zapewniania klientom wyboru spośród oferty o liczebności równej rocznej sprzedaży, stąd jej szerokie uzupełnienie w obliczu dynamicznej sprzedaży. Coraz częściej stosujemy rachunki powiernicze ESCROW, a coraz rzadziej kredyty bankowe, co dla nabywców oznacza minimalne obciążenia finansowe inwestycji. – tłumaczy Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Grupy Archicom. – Odnotowujemy, że wprowadzanie nowych etapów generuje wzmożoną sprzedaż. Wtedy klienci mają największy wybór lokali w najbardziej atrakcyjnej cenie.

Olimpia Port od ponad dwóch lat jest najczęściej wybieraną inwestycją mieszkaniową w mieście. Osiedle m.in. dzięki bliskości do centrum i bezpośredniemu otoczeniu przyrody ma zakontraktowanych już 530 mieszkań (w tym 70 od początku roku). W najbliższym czasie na rynek trafi następne 200 lokali w obrębie 3 budynków, a potem kolejne – usytuowane przy nadrzecznej promenadzie, z widokiem na Odrę i zieleń.

– W stronę rzeki skierujemy też kolejny etap dużego założenia urbanistycznego, jakim jest osiedle Słoneczne Stabłowice. Inwestycja nadal prowadzona będzie w oparciu o rachunek zastrzeżony, a mieszkańcom przekażemy własną infrastrukturę rekreacyjną. Wszystkie mieszkania będą nie tylko wyjątkowo ustawne, ale i korzystnie położone względem słońca i zielonego krajobrazu. – zapowiada Sujak.

Ogrody Hallera również powiększą się o kolejny etap. To przykład apartamentów, które bez względu na koniunkturę z łatwością znajdują nabywców. Mieszkańcy doceniają architektoniczne detale, a ci, którzy lokują kapitał celem dalszego wynajmu – wysoką wartość inwestycyjną. Czwarta faza, w cenie niewiele wyższej niż przeciętna, gwarantuje topową lokalizację, ładne widoki na tereny zielone i podwyższony standard.

Osiedle Cztery Pory Roku czeka ekspansja na tereny po drugiej stronie ulicy Buforowej. Na zrealizowanej dotychczas części mieszka dziś ok. 5000 wrocławian. Osiedle konsekwentnie rozwinęło się w wygodne miejsce do życia, z własnymi ciągami komunikacyjnymi, małą architekturą, zadbaną zielenią i bazą rekreacyjną. Równie kompleksowo zostanie zagospodarowany nowy teren tej inwestycji.
 
Premierową inwestycją Archicomu na mapie miasta będzie budynek ulokowany między ulicami Przyjaźni i Krzycką. To odpowiedź na niedosyt funkcjonalnych mieszkań w ładnej architekturze, przy zachowaniu przystępnej ceny, w chętnie wybieranej przez wrocławian dzielnicy. Dostępność bazy usługowej, handlowej i edukacyjnej w tej części Krzyków oraz bliskość komunikacji miejskiej zagwarantują komfort codziennego funkcjonowania.


Grupa Archicom jest deweloperem od ponad 25 lat zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowej i usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: „Ogrody Hallera”, „Cztery Pory Roku”, „Olimpia Port” i „Słoneczne Stabłowice”. Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl  i blog.archicom.pl

Grupa Archicom