Firma Chapel Parket Polska przygotowała dla miłośników drewnianych podłóg bardzo dużo nowości. Asortyment dębowych posadzek wzbogacił się m.in. o serię sztorcowych posadzek warstwowych Chapel Abbey, kolekcję szczotkowanych podłóg Chapel Parish, czy urzekającą niebanalną stylistyką serię Chapel Convent wykonaną z poprzecznie nacinanego drewna dębowego. Zmianie uległy nazwy niektórych kolekcji, a nawet wygląd strony internetowej firmy.

 

U progu 2014 roku firma Chapel Parket Polska zdecydowanie wzbogaciła swoją ofertę. Inwestorzy zainteresowani dębowymi podłogami mają teraz do dyspozycji pięć zupełnie nowych serii podłóg. Na tym nie koniec nowości; rozszerzono bowiem także paletę barw dębowych elementów, a niektóre dobrze znane kolekcje podłóg zmieniły nazwy. Wszystkie nowości prezentuje strona internetowa firmy, która także uległa znacznym przeobrażeniom.

Mimo tak wielu zmian, niezachwiana pozostaje idea towarzysząca tworzeniu podłóg Chapel Parket.

Nowe kolekcje podłóg dębowych

W 2014 roku firma Chapel Parket Polska wprowadziła do sprzedaży pięć nowych serii podłóg.

Pierwszą z nich jest Chapel Abbey – kolekcja warstwowych posadzek sztorcowych. Elementy z tej serii (każdy ma 70 mm szerokości i 700 mm długości) tworzą na podłodze intrygującą mozaikę.

–  Co ciekawe, dawniej podłogi drewniane tego typu były nazywane brukiem, a z uwagi na ich twardość i naturalne ciepło układano je w stajniach. Posadzki Chapel Abbey  przypominają w pewnym sensie kostkę brukową. Kolekcja ma niepowtarzalny charakter i nieco surowy wygląd także dzięki wyraźnym słojom drewna, widocznym dzięki poprzecznemu cięciu materiału. Chapel Abbey nawiązuje do bruku sprzed wieków, ale kolekcja tworzona jest w oparciu o nowoczesne metody – mówi Paweł Bekas z firmy Chapel Parket Polska. Opisywane podłogi już zostały docenione przez przedstawicieli branży, czego wyrazem jest wyróżnienie ich znakiem Innovations@DOMOTEX. Ten prestiżowy tytuł przyznano podczas tegorocznych, międzynarodowych targów DOMOTEX w Hanowerze. Wyróżnienia otrzymały tylko te produkty, które zdaniem jury tworzonego przez profesjonalistów, cechują się nowoczesnym designem i doskonałą jakością wykonania.
Elementy z serii Chapel Abbey mają 20 mm grubości i są dostępne w 8 kolorach.

Chapel Hermitage, seria elementów nacinanych poprzecznie dostępna w 28 kolorach, to kolejna nowość w asortymencie firmy Chapel Parket Polska. Piła taśmowa pozostawia na deskach  charakterystyczne nacięcia, które w połączeniu z naturalnymi zróżnicowaniami dębowego drewna tworzą ciekawy rezultat. Ślady te są subtelne i w żaden sposób nie obniżają funkcjonalności posadzki. Inwestor może wybrać zarówno materiał lity (deski i klepki o grubości 20 mm), jak i warstwowy In Between dedykowany do montażu na ogrzewaniu podłogowym, do wyboru są deski o grubości 20 mm oraz klepki o grubości 15 lub 20 mm.

Firma Chapel Parket Polska słynie ze swoich postarzanych podłóg. Jedna z nowych kolekcji to kolejny dowód na to, że odpowiednia obróbka nowego drewna i stosowanie sprawdzonych substancji pozwalają uzyskać posadzki do złudzenia przypominające wiekowe podłogi.

Mowa o serii Chapel Convent.  Elementy z tej kolekcji są postarzane, a jednocześnie nacinane poprzecznie. Powierzchnia drewna jest skrobana, a mikrofaza na częściach wzdłużnych wykonywana jest ręcznie. Podobnie jak w przypadku serii Chapel Hermitage, kolekcja Chapel Convent jest dostępna w 28 barwach. Do wyboru są deski i klepki wykonane w materiale litym (20 mm grubości) i warstwowym In Between (dostępne grubości materiału:15 i 20 mm).

Kolejna z nowości, szczotkowane podłogi Chapel Parish, to niewątpliwie propozycja dla osób wyjątkowo ceniących naturalną strukturę drewna. Mocne szczotkowanie powierzchni desek eksponuje bowiem słoje drewna i jego wielowymiarową strukturę. Paleta dostępnych barw obejmuje aż 33 kolory desek i klepek, a inwestor może zamówić podłogę w wersji litej lub warstwowej. Grubość elementów to odpowiednio 20 oraz 15 lub 20 mm. 

Odpowiedzią na potrzeby osób zainteresowanych mniejszymi formatami i wyższą selekcją drewna jest zaś Chapel Priory. Deski z tej kolekcji mają 85 mm szerokości, 1150 mm długości oraz 20 mm grubości. Z kolei klepki są dostępne w dwóch grubościach (15 lub 20 mm), ich szerokość wynosi 85 mm, zaś długość – 425 mm. Wszystkie elementy wykonywane są w materiale warstwowym In Between i są dostępne w 8 kolorach.

Nowe nazwy dobrze znanych kolekcji i nowa strona firmy

Wzbogacenie asortymentu to nie jedyna tegoroczna nowość firmy Chapel Parket Polska. Zmianie uległy również nazwy serii podłóg od lat obecnych na rynku.

Seria Chapel Antico (dostępne w 33 kolorach deski, klepki i kasetony bez mikrofazy) od 2014 roku będzie funkcjonowała jako Chapel Basilica.

Z kolei kolekcja Middle Age Floors (przypominające stylistyką drewno poddane działaniu czynników atmosferycznych) zmienia nazwę na Chapel Minster.

Mianem Chapel Monastery od bieżącego roku nazywane są zaś deski w formacie XXL. Określane dawniej jako Chapel Exclusive elementy lite mają 25 mm grubości i nawet 380 mm szerokości, z kolei deski warstwowe (In Between) mają 20 mm grubości, a ich szerokość wynosi 385 mm. Ostatnia zmiana dotyczy kolekcji Cathedral Floors – nazwa serii została przekształcona w Chapel Cathedral.

Metamorfozie uległa także strona internetowa firmy Chapel Parket Polska. Nowa witryna, dostępna pod nie zmienionym adresem chapelparket.pl, doskonale obrazuje koncepcję twórców podłóg Chapel Parket.

– Nie bez przyczyny we wszystkich logotypach poszczególnych serii podłóg widnieje postać starożytnego architekta. W ten sposób pokazujemy, że każdy inwestor może samodzielnie zaprojektować własną, wymarzoną podłogę. Nasza oferta nie jest ograniczona do kilkudziesięciu gotowych produktów, przeciwnie; obejmuje szeroką gamę kolorów i sposobów wykończenia możliwych do wykonania w materiale litym oraz warstwowym, w formie desek, kasetonów i klepek. Inwestor z dostępnych wariantów komponuje jedyną w swoim rodzaju podłogę, a my wykonujemy ją wg jego życzeń –  wyjaśnia Paweł Bekas.

Na nowej stronie internetowej w zakładce „Wzory, kolory” można obejrzeć wszystkie dostępne barwy materiału, przedstawiono tam także specyfikę proponowanych elementów: desek, klepek i kasetonów.  Wystarczy tylko wybrać odpowiednie rozwiązanie. Charakterystyki wszystkich kolekcji, także nowości, zawarto zaś w dziale „Podłogi”.

Chapel Parket