Nowoczesne osłony przeciwsłoneczne zapewniają komfort przebywania w budynku, poprawiają jego estetykę, a także bilans energetyczny. Bardzo modnym rozwiązaniem są obecnie rolety tekstylne, które w pozycji zamkniętej zapewniają również widok na otoczenie. Innowacyjne rozwiązania Schüco oferują o wiele więcej – ultranowoczesny, subtelny design i niezwykłą stabilność dzięki pełnej integracji z elementami okien i fasad na zewnątrz lub od wewnątrz budynku.

Odpowiednio dobrane rolety pełnią wiele zróżnicowanych funkcji. Pierwszą i najważniejszą z nich jest ograniczanie dostępu promieni słonecznych do pomieszczeń. W ten sposób redukują efekt intensywnego nagrzewania się pomieszczeń, który powoduje dyskomfort i zwiększone zapotrzebowanie na chłodzenie. Ich kolejną funkcją jest zapobieganie efektowi olśnienia, co ma istotne znaczenie m.in. podczas pracy. Trzecim, lecz nie mniej ważnym zastosowaniem rolet, jest ochrona prywatności i uniemożliwienie zaglądania do budynku osobom postronnym. Nowoczesne rozwiązania rolet Schüco oferują wszystkie te korzyści, a przy tym nie ingerują w architekturę budynku i pozwalają jego użytkownikom zachować kontakt ze światem zewnętrznym. Zintegrowane osłony przeciwsłoneczne AB ZDS i Integralmaster pozwalają na indywidualne dopasowanie do potrzeb. W zależności od projektu i oczekiwań można wybrać rolety zewnętrzne lub wewnętrzne.

Mocna ochrona przeciwsłoneczna – zewnętrzne rolety Schüco AB ZDS

Nowoczesne rozwiązania rolet zewnętrznych powinny być widoczne tylko wtedy, gdy potrzebna jest ochrona przeciwsłoneczna, przeciwolśnieniowa czy zachowanie prywatności. Najlepiej, aby nie zmieniały architektury budynku nieestetycznymi kasetami czy widocznymi prowadnicami. Dlatego zewnętrzna roleta Schüco AB ZDS jest całkowicie zintegrowana z systemami aluminiowych okien serii AWS lub fasad elementowych AF UDC 80. Obsługiwane elektronicznie rozwiązanie posiada ekstremalną wytrzymałość na napory bardzo silnego wiatru o prędkości do 25 m/s, co odpowiada sile 10 w skali Beauforta, a przy tym zapewnia bardzo wysoki komfort obsługi i montażu. Dzięki zastosowaniu mechanizmu ZIP tkanina jest prowadzona równomiernie, nie wysuwa się z prowadnicy i posiada zawsze gładki, jednolity wygląd. Precyzyjne prowadzenie osłony sprawia, że może ona osiągać imponującą powierzchnię nawet do 12 metrów kwadratowych. Dodatkowo funkcja wykrywania przeszkód zapobiega uszkodzeniu rolety. Całe rozwiązanie jest dostarczane w postaci zmontowanej, gotowej do szybkiego i prostego montażu. Szeroka paleta obejmująca 50 materiałów i kombinacji kolorystycznych pozwala na dokładne dopasowanie rolety do architektury budynku i potrzeb związanych z ochroną przeciwsłoneczną. Do wyboru są materiały transparentne zapewniające optymalny widok, a także nieprzezierne. Wszystkie z nich są maksymalnie odporne na warunki atmosferyczne i niepalne.

Dyskretna ochrona od wewnątrz – Schüco Integralmaster

Popularne wewnętrzne rolety materiałowe nie zapewniają wielu istotnych funkcji związanych z ochroną przeciwsłoneczną, a montowane nawierzchniowo prowadnice czy kasety stanowią zbędny element aranżacji wnętrza. Osłony roletowe Integralmaster zostały zaprojektowane jako ukryty, w pełni zintegrowany element konstrukcji okien serii Schüco AWS. Nie zaburzają nowoczesnego wyglądu pomieszczenia, a przy tym zapewniają komfort jego użytkowania. Koncepcja ukrytej rolety Integralmaster łączy w sobie ochronę przed olśnieniem, intensywnym słońcem oraz przed promieniowaniem słonecznym. Skuteczne rozwiązanie redukuje efekt olśnienia aż do 97% i emisję energii słonecznej do 85%. W zależności od doboru materiału roleta może również zapewniać nieograniczony widok na zewnątrz. Nowym rozwiązaniem jest teraz opcja płynnego zintegrowania rolety Integralmaster także z fasadami słupowo-ryglowymi, co otwiera zupełnie nowe możliwości. Funkcję prowadnic pełnią w tym przypadku profile słupów fasady, a zwinięta roleta jest całkowicie ukryta w specjalnie zaprojektowanym ryglu. System Integralmaster można łatwo zamontować w aluminiowych fasadach serii FWS 60, FWS 50, jak również w oknach Schüco AWS. Rozwiązanie zintegrowane z systemem fasadowym jest obsługiwane elektrycznie, zaś w przypadku montażu w oknach istnieje także możliwość obsługi ręcznej.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl


70 lat Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

Schüco International Polska
press box