Łazienka to szczególne miejsce, które powinno łączyć funkcjonalność z ciekawym designem. Wtedy będzie dawało poczucie komfortu i relaksowało. Maksimum „swobody aranżacyjnej” uzyskamy, decydując się na montaż armatury podtynkowej, która z łatwością wpisze się w każdy, nawet najbardziej nowoczesny i oryginalny styl.

Zestawy podtynkowe składają się z dwóch części. Jedna jest niewidoczna, ponieważ  mechanizm baterii umieszcza się w ścianie. Druga część, natynkowa, składa się zwykle z maskownicy, wylewki oraz uchwytu do regulacji temperatury i mocy strumienia. W przypadku baterii wannowej jest jeszcze rączka prysznicowa.

W aranżacji z wielkoformatowym oknem wykorzystano podtynkową baterię Algeo Square. To chromowany model wyposażony w regulator ceramiczny. Posiada wygodny uchwyt, natrysk punktowy i niewielki ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Wylewka, długa na 190 mm, zakończona jest perlatorem, który zwiększa optycznie strumień poprzez napowietrzanie i w efekcie zużywamy wody mniej. Minimalistyczny design, łączący motyw prostokąta z delikatnie opływową linią sprawia, że chromowana bateria doskonale pasuje do  luksusowo urządzonego salonu kąpielowego z  owalną wanną o wąskim rancie. Kąpiel z widokiem na las bez wątpienia pozwoli się wspaniale zrelaksować i nabrać energii na kolejny dzień.

Do stylizacji strefy kąpielowej, która zwraca uwagę wanną w kolorze soczystej pomarańczy na srebrnych nogach, dopasowano baterię podtynkową Algeo –  posiada wszystkie zalety wersji Algeo Square, ale nieco różni się od niej formą. Choć równie prosta, odznacza się przede wszystkim miękką linią uchwytu i cylindryczną rączką prysznicową. Bateria ta pokryta jest elegancką, chromowaną powłoką. Ten typ armatury idealnie komponuje się z motywami industrialnymi: lampami w interesujących, drucianych oprawach w formie prostych figur geometrycznych, grafitowymi umywalkami, posadzką naśladującą beton. Komplet z baterią wannową tworzą modele umywalkowe z tej samej linii, z regulatorem ceramicznym, a także wylewką na 180 mm wyposażoną w perlator.

Armatura podtynkowa świetnie sprawdza się w strefie prysznica, szczególnie w modnie urządzonej łazience bez brodzika i kabiny, z wąskim odpływem liniowym w podłodze. Przykładem aranżacja z efektowną, ciemną mozaiką na ścianie. Umieszczona na takim tle podtynkowa bateria natryskowa Algeo o niezwykle stonowanym designie delikatnie połyskuje chromem. Nie zajmuje wiele miejsca. Jej część naścienna składa się jedynie z estetycznej, owalnej maskownicy z wygodnym uchwytem i dwufunkcyjnym przełącznikiem. Przyjemną, relaksującą kąpiel zapewni dobrany do baterii zestaw natryskowy Sera z rączką o pięciu funkcjach: deszcz, masaż, strumień mieszany, strumień lekki, mgła. Specjalną rolę ma do spełnienia zestaw natryskowy Rotondo 8 z mosiężną głowicą talerzową o średnicy 202 mm – pozwala na odprężenie pod prysznicem „w strugach deszczu”.

Pamiętajmy, że gdy wybieramy urządzenia podtynkowe, czyli zabudowane w ścianie, musimy zainwestować w produkty pewne, niezawodne, wysokiej jakości. Takie, które będą nie tylko cieszyły oko, ale i długo oraz dobrze nam służyły.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box