Wyznacznikiem nowoczesnego ogrodnictwa jest kompleksowe podejście do ogrodu. Przestrzeń ta stanowi składową wielu elementów, również tych, które z pozoru odgrywają jedynie uzupełniającą rolę.

Obok roślinności i perfekcyjnie ułożonej nawierzchni, ważne są również różnego rodzaju dodatki oraz akcesoria wykończeniowe. Stanowią one estetyczne domknięcie całej aranżacji, funkcjonalne podzielenie poszczególnych stref oraz metodę na uporządkowanie posesji. Najnowsza propozycja w ofercie firmy Polbruk, obrzeża Polbruk Modern,  doskonale sprawdzą się w tej roli. 

Estetyczne domknięcie

Obrzeża Polbruk Modern o prostych, minimalistycznych kształtach to sposób na estetyczne i subtelne wykończenie nawierzchni, kwiatowych rabat czy schodów, wydzielenie poszczególnych obszarów posesji, a także wykonanie ozdobnych akcentów małej architektury. Obrzeża o wymiarach 7×91 cm i wysokości 28 cm to komplet 4 elementów o zróżnicowanej szerokości. Dopasują  się one do różnorodnych projektów, stwarzając estetyczną i stylową strefę wypoczynkową, bądź wyznaczając w nowoczesny sposób przestrzeń przeznaczoną dla roślinności. Za sprawą delikatnego ścięcia jednej z krawędzi doskonale sprawdzą się jako materiał do tworzenia precyzyjnych łuków urozmaicających projekt ogrodu. Dodatkowo, elementy poszczególnych kompletów można ze sobą dowolnie łączyć, uzyskując w ten sposób łuki różnych wielkości.  Kompletując ze sobą części w czterech różnych rozmiarach, wykonać można koło o promieniu ok. 1,6 m, natomiast wykorzystując jedynie obrzeża o jednym, określonym wymiarze z każdego kompletu, stworzyć można mniejsze lub większe łuki, dopasowane do wielkości posesji oraz zamysłu projektanta. I tak za pomocą obrzeży Polbruk Modern ułożyć można łuki o promieniu 1,20m, 1,45, 1,70 lub 2,00 m. Polbruk Modern to również klasyczna, stonowana kolorystyka – szara, brązowa, czerwona lub grafitowa. Z powodzeniem wykorzystać je można więc jako obramowania ścieżek, otoczenie klombów, oczek wodnych, podestów i innych elementów dekoracyjnych zarówno w nowoczesnych stylizacjach, jak i klasycznych kompozycjach. Uniwersalna stylistyka sprawia, że obrzeża Polbruk Modern subtelnie udekorują niemal każdą aranżację.

Na straży porządku

Polbruk Modern to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale również elementy, dzięki którym wprowadzimy do ogrodu ład i uporządkujemy przestrzeń. Betonowe obrzegowania pozwolą utrzymać rozrastającą się trawę w ramach wyznaczonego trawnika, a tym samym wyeliminują ryzyko jej wrastania w kostkę lub konieczność pielenia rabat.

Jako wykończenie nawierzchni stanowić będą również umocnienie linii brzegowej ścieżek czy podjazdu, dzięki czemu unikniemy naruszenia lub rozsuwania się skrajnych elementów. Przy pomocy obrzeży Polbruk Modern wydzielić można również miejsca przeznaczone na kwiaty lub krzewy. W tym wypadku warto je umieścić nieco wyżej niż poziom gruntu, co zapobiegnie przesypywaniu się ziemi, czy kory wysypanej na rabatach. Zastosowanie tego typu elementów przyda się również w przypadku ulewnych deszczy czy też pozimowych roztopów – wyznaczone granice rabat będą na swoim miejscu nawet w przypadku podmakania terenu. Tego typu elementy przydatne są również przy zabudowie i umacnianiu skarp.

Elementy wykończeniowe, takie jak ozdobne obrzeża Polbruk Modern, stanowią niezbędny składnik nowoczesnego i dobrze zaplanowanego ogrodu.

Polbruk