Okno dla budownictwa pasywnego – Winergetic Premium Passive od OKNOPLAST zdobyło prestiżową nagrodę Top Builder 2014. Jury doceniło produkt za innowacyjne rozwiązania, które w nim zastosowano oraz bardzo dobre wzornictwo. Wręczenie statuetek miało miejsce podczas Gali finałowej TopBuilder 2014 – 11 marca w ramach trwających Międzynarodowych Targów BUDMA w Poznaniu.

Nagroda TopBuilder to cenione w branży budowlanej wyróżnienie, które przyznawane jest najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym. Rok temu statuetka TopBuildera powędrowała do okna Winergetic Premium, które otworzyło nowe możliwości aranżacyjne w budownictwie mieszkaniowym. OKNOPLAST, jako pierwszy producent okien PVC w Europie, zastosował zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm. Połączono w ten sposób wysokie właściwości termoizolacyjne z redukcją ciężaru skrzydła. Pasywny wariant wspomnianego okna – Winergetic Premium Passive, wyposażony w barierę termiczną SpaceBlock można stosować w budownictwie energooszczędnymi i pasywnym. Model ten stanowi połączenie wysokich parametrów termoizolacyjnych oraz wyjątkowego wzornictwa i funkcjonalności. Winergetic Premium Passive to elegancka, zaokrąglona do zewnętrznej strony linia profilu oraz akcesoria z linii dESIGN+, w której skład wchodzą: ergonomiczna klamka, osłonki zawiasów czy zaczepy antywyważeniowe. Linia dESIGN+ została zaprojektowana wspólnie ze znanym studiem projektowym KISKA, projektującym m.in. dla Audi, KTM czy Hondy.

Bardzo nas cieszy zdobyty tytuł. Nagrodzony produkt to pierwsze na świecie okno PVC, w którym wykorzystano aerożel jako materiał izolacyjny. Aerożel produkowany jest z wykorzystaniem nanotechnologii. Dotychczas materiał ten wykorzystywany był w lotnictwie i przy budowie statków oraz skafandrów kosmicznych. Obecnie jest materiałem  o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki przełomowej konstrukcji Winergetic Premium Passive może być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych, nawet jako duże, otwierane przeszklenie, również w oknach kolorowych, co jest dużą przewagą w stosunku do konkurencyjnych okien pasywnych. Zapewnia ona bowiem wysoką ochronę przed stratami ciepła, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej statyki – mówi Hubert Rudzki, Kierownik Działu Komunikacji Marketingowej na rynki Europy Środkowo-Wschodniej w OKNOPLAST. Produkt spełnia wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla budynków pasywnych, a dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym, nie tylko minimalizuje straty ciepła, ale i pozwala osiągnąć komfort cieplny przy wyraźnie niższym zużyciu energii.

Konkurs Top Builder ma na celu wyłonienie najbardziej innowacyjnych rozwiązań budowlanych w Polsce. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę złożoną z redakcji i Rady Programowej miesięcznika Builder, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza z Instytutu Techniki Budowlanej. Statuetką TopBuilder nagradzane są materiały, technologie, urządzenia, budowle, rozwiązania IT, rozwiązania finansowe, projekty, inicjatywy, usługi i przedsięwzięcia dla budownictwa. W tym roku odbyła się już 10 gala tego prestiżowego konkursu.  

OKNOPLAST