Webinarium o nowościach rynkowych na sezon 2020, centrum informacji prawno-księgowej, darmowa dystrybucja miesięcznika online – to tylko kilka z szeregu działań, jakie uruchomiło Forum Branżowe. To jedno z najstarszych mediów w Polsce poświęcone branży stolarki.

Branżowa rzeczywistość uległa wielu zmianom. Nie odbyły się w planowanym czasie najważniejsze dla świata stolarki imprezy targowe, pojawiają się utrudnienia związane z eksportem, a wielu pracowników swoje obowiązki zawodowe wykonuje w domach. Rzetelna informacja jest w tych warunkach dobrem niezbędnym. Dlatego Forum Branżowe zdecydowało się zorganizować akcję #ZOSTAŃONLINE w ramach której zaproponowała szereg działań internetowych, dzięki której przedstawiciele branży stolarki znajdą nie tylko najważniejsze dla siebie informacje, ale będą mieli okazję zaprezentować w wirtualnym świecie swoje nowości rynkowe na 2020 r.

Norymberga Webinar – Premierowe produkty na sezon 2020

Targi Fensterbau Frontale, największa impreza branżowa w Europie, nie odbyły się w Norymberdze w planowanym terminie. Czerwcowa data również wydaje się niepewna w związku z panująca pandemią koronawirusa. Dlatego Forum Branżowe zaprasza swoich czytelników w podróż po nowościach na sezon 2020, wśród których będą również te, których branża nie miała okazji zobaczyć na żywo podczas targów w Niemczech.

Ich prezentacja została przygotowana w nowoczesnej formie webinarium, który odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2020 r. o godz. 10.30. Poprowadzi go duet – Paweł Gregorczyk (ForumBranzowe.com) i Karol Klos (DomBezpieczny.com) – znany z jedynego podcastu branży stolarki w Polsce pod nazwą Branżowisko. Będzie możliwość aktywnego udziału, zadawania pytań oraz planowane jest łączenie na żywo z przedstawicielami z branży. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ .

Punkt Konsultacyjny Prawno-Księgowy

Prowadzenie działalności w dobie pandemii przynosi nie tylko wyzwania, ale także masę pytań natury prawnej, kadrowej oraz księgowej. Uchwalane w szybkim tempie specustawy, interpretacje zapisów, rozwiązania mające na celu wsparcie przedsiębiorców – łatwo się pogubić w gąszczu napływających z mediów informacji.

Dlatego Centrum Informacji Branżowej, korzystając z wiedzy oraz doświadczenia Stowarzyszenia Dom Bezpieczny oraz redakcji Forum Branżowego, stworzyło Punkt Konsultacyjny, w którym będzie rozwiewać wszelkie wątpliwości, dawać wskazówki i wsparcie firmom z branży. Miejsce to zostało stworzone przede wszystkim z myślą o tysiącach dystrybutorów stolarki w naszym kraju, ale cenne informacje znajdą w nim także inni przedsiębiorcy związani z branżą. Redakcji zależy na tym, by to czytelnicy współtworzyli ten dział. Artykuły i interpretacje prawne będą powstawały na podstawie zapytań użytkowników serwisu ForumBranzowe.com. Punkt Konsultacyjny dostępny jest TUTAJ .

#ZOSTANONLINE to znacznie więcej

Działania w ramach akcji #ZOSTAŃONLINE to jednak znacznie więcej. Możliwość darmowego pobrania najnowszego numeru miesięcznika Forum Branżowe, wprowadzenie darmowych ogłoszeń drobnych dla branży, nowy dodatek tematyczny oraz nowe możliwości komunikacji wideo to tylko część działań proponowanych przez Forum Branżowe. Szczegółowe informacje o akcji dostępne są TUTAJ .Pozostałe wiadomości z branży:

Bez odpowiednich drzwi trudno jest osiągnąć standard domu pasywnego. Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt stworzył przejrzyste kryteria, które muszą spełniać produkty odpowiednie dla tego typu budynków. Okazuje się, że w swoim portfolio ma je firma CAL. Drzwi zewnętrzne producenta z Suwałk uzyskały w tym roku certyfikat Passive House Institute. Więcej…

Nowoczesne świetliki oraz innowacyjne okna dachowe w jednej hali, a rozwiązania dedykowane werandom oraz oranżeriom w drugiej. W tak nietypowy sposób Skylux postanowił zaprezentować swoją ofertę na tegorocznych targach Budma w Poznaniu, dostosowując pokazywane produkty do segmentu danej hali. A firma zaprezentowała wiele ciekawych rozwiązań oraz nowości. Więcej…

Co łączy dno Morza Północnego, świątynię Ateny na Akropolu oraz najdłuższy na świecie tunel kolejowy Brenner Base? Wszystkie te miejsca stanowią ekstremalny obszar w zakresie montażu czy renowacji. Przeczytaj w jaki sposób o bezpieczeństwo zamocowań każdej z tych inwestycji zadbała niemiecka firma Fischer. Więcej…

Dynamicznie zmieniająca się w Polsce aura sprawia, że właściciele restauracji, kawiarni czy domów jednorodzinnych coraz częściej poszukują rozwiązań, które z jednej strony zapewnią ochronę przed wiatrem, a z drugiej pozwolą na korzystanie w pełni z uroków upalnego dnia. Jednym z ciekawszych są refleksole, które w swojej ofercie ma firma Selt z Opola. Więcej…

Forum Branżowe
press box