Marka WIŚNIOWSKI nie ustaje we wspieraniu innowacyjnej wizji designerskiej. Przy współpracy z fotograf Dorotą Czoch zorganizowała wyjątkową sesję fotograficzną, która ukazuje potęgę technologii i piękno nowoczesnego designu. Efekty tej sesji zaprezentowano w czwartek, 7 stycznia 2016 r., w Heron Live Hotel ***** w Siennej, podczas oficjalnego wernisażu.

Firma WIŚNIOWSKI w swojej działalności stawia nie tylko na funkcjonalność produktów, ale też na nowatorski design. Już w 2012 roku zaskoczyła wszystkich, dokonując radykalnej zmiany identyfikacji wizualnej. Jej nowy logotyp wyróżnia minimalizm i nowoczesność, odzwierciedlające prestiż marki. Rok później firma zorganizowała WIŚNIOWSKI Fashion Show – pokaz wyrafinowanej mody kobiecej. Autorka kolekcji Anna Wiśniowska, założycielka marki Bruno Nowi, stworzyła stroje, bazując na materiałach wykorzystywanych na co dzień przez firmę WIŚNIOWSKI do produkcji bram, drzwi i ogrodzeń.

Tym razem firma WIŚNIOWSKI zaprosiła do współpracy fotografkę młodego pokolenia artystów Dorotę Czoch. Dla fotograf zaplecze technologiczne firmy i surowość wnętrz hal produkcyjnych stały się inspiracją do stworzenia nowoczesnej sesji industrialnej. Całość dopełniła nowatorska kolekcja Anny Wiśniowskiej.

– Inspirujemy się sztuką i nowoczesnym wzornictwem. Nasze produkty mają nie tylko zaspokajać potrzeby klientów, ale też spełniać ich wymagania estetyczne, stanowiąc wizualne dopełnienie inwestycji. Właśnie to wyróżnia nas na rynku. Patrzymy głębiej na design – mówi Katarzyna Świderska, dyrektor marketingu firmy WIŚNIOWSKI, pomysłodawca i koordynator projektu fotograficznego.

– Jestem zwolenniczką czystej formy. Wchodząc pierwszy razy do hal produkcyjnych firmy WIŚNIOWSKI poczułam się jak ryba w wodzie. To pięknym plan zdjęciowy. Oczywiście, klimat tych fotografii budują też modele. Dzięki unikatowym stylizacjom nie wybijają się, idealnie współgrają z tą przestrzenią, tworząc wyjątkowe kadry – opisuje fotograf Dorota Czoch.

Sesja fotograficzna odbyła się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz największą troską o bezpieczeństwo i higienę pracy uczestników. Żadna z osób biorących w niej udział nie była narażona na niebezpieczeństwo związane z liniami technologicznymi, maszynami i materiałami produkcyjnymi. Swojego wsparcia w zakresie ochrony zdrowia udzieliła organizatorom jednostka GOPR z Krynicy Górskiej.

Efekty współpracy firmy WIŚNIOWSKI z fotograf Dorotą Czoch obejrzeć można było podczas wernisażu, który odbył się 7 stycznia w hotelu Heron ***** w Siennej. Tego wieczoru goście mogli poznać sekrety produkcji bram, drzwi i ogrodzeń zamknięte w wyjątkowych ujęciach. Mieli też okazję, by porozmawiać z autorką zdjęć oraz pomysłodawcą projektu. Każdy z odwiedzających otrzymał od organizatorów kalendarz WIŚNIOWSKI 2016. TECHNOLOGIA.MATERIAŁY. JAKOŚĆ, w którym znalazły się zdjęcia z wystawy.

Wystawę w hotelu Heron oglądać można do końca stycznia. Później część z tych zdjęć pojawi się na stoisku firmy podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu. Na przełomie lutego i marca wystawa prezentowana będzie w firmowym salonie ekspozycyjnym w Warszawie, a po miesiącu zostanie przewieziona do Rudy Śląskiej, gdzie pozostanie do końca kwietnia.

WIŚNIOWSKI (PRESS BOX)
www.wisniowski.pl