Natężony ruch pojazdów i potrzeba wysokiego poziomu kontroli dostępu w zakładach przemysłowych np.  centrach logistycznych, stawia wysoką poprzeczkę dla producentów bram. 

 

Wyzwanie podjęła firma Wiśniowski. Jej odpowiedzią jest brama przemysłowa V-KING, która pełni również funkcję szlabanu, umożliwiając tym samym pełną kontrolę i zdalne sterowanie ruchem. Do tego, producent oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w standardzie.

Projektanci bramy V-KING uwzględnili wszystkie potrzeby związane z jej wykorzystaniem w tego typu zakładach przemysłowych.

Ze względu na intensywny ruch pojazdów,  bardzo ważnym aspektem  konstrukcji jest jej wytrzymałość. Innowacyjna konstrukcja łamanych skrzydeł została wyposażona w układ cięgnowy połączony przegubowo, który dzięki odpowiednio opracowanej geometrii, zapewnia płynną i niezawodną pracę skrzydeł bramy. Są one oparte na słupach za pomocą wysokiej jakości zawiasów. Dzięki konstrukcji samonośnej bramy nie wymagają dodatkowej szyny w nadprożu bądź podłożu.

Elementy bramy, które są narażone na największe obciążenia,  jak np. zawiasy nośne i zawiasy międzyskrzydłowe, zostały osadzone na łożyskach tocznych. Elementy cięgien wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a elementy stalowe mają wysokiej klasy zabezpieczenia  antykorozyjne.   
 
Intensywny ruch samochodów wymaga również szybkiej pracy bramy.  Brama V-KING jest jedną z najszybszych  tego typu konstrukcji na rynku osiągając prędkość do 1m/s.  Tak wysoką płynność ruchu pojazdów zapewnia ultra szybka i wytrzymała automatyka marki DAAB zarządzana wysoce specjalistycznym sterowaniem DAAB EP 104.

Sposób wykorzystania bramy stawia również  bardzo wysokie wymagania jeśli chodzi o jej bezpieczeństwo. 

Brama zazwyczaj użytkowana jest w miejscu gdzie nadzór nad jej pracą jest ograniczony do minimum. Oznacza to konieczność wyposażenia jej w systemy, wykluczające możliwość zdarzeń, które mogą narażać  ludzi z niej korzystających na niebezpieczeństwo. Dla nas punktem wyjścia była konstrukcja  skrzydeł bramy i ich połączeń gdzie wyeliminowaliśmy miejsca o potencjalnym ryzyku, które może się wiązać na przykład z przytrzaśnięciem dłoni – powiedział Krystian Teresiński, Menedżer Produktu, Ogrodzenia Przemysłowe w firmie Wiśniowski.

Co ważne, u nas bezpieczeństwo jest w standardzie wyposażenia bramy.  Posiada ona 10 listew bezpieczeństwa i dwa komplety fotokomórek.  W ramach systemu bezpieczeństwa wyposażona została również w dwa wyłączniki awaryjnego zatrzymania ulokowane  zarówno od strony posesji jak i ulicy.  Brama V-King może być obsługiwana poprzez nadajnik lub poprzez wyłączniki kluczykowe znajdujące się od wewnątrz i zewnątrz bramy . Opcjonalnie możemy również stosować sterowanie poprzez pętle indukcyjne – dodaje Krystian Teresiński z firmy Wiśniowski.

Brama V-KING została przebadana przez Instytut Techniki Budowlanej pod kątem zgodności z normą PN EN 13241-1 +A1:2012. Brama posiada oznaczenie CE.

Zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=aSdt6mS19Jw&feature=youtu.be


Krystian Teresiński – Menedżer Produktu Ogrodzenia PrzemysłoweWIŚNIOWSKI
(PRESS BOX