Vetrex, producent stolarki premium, poszerza ofertę o aluminiowe osłony zewnętrzne do profili PVC, dostępne w pełnej palecie RAL Classic

Vetrex wprowadza do swojej oferty aluminiowe osłony zewnętrzne do profili PVC, dzięki którym możliwe jest wykonanie stolarki okiennej w dowolnym odcieniu z palety RAL Classic (ok. 200 kolorów wg 4-cyfrowego kodu). Zastosowanie tych elementów pozwala w praktyce na dowolne konfigurowanie kolorów ram, słupków i skrzydeł okiennych od strony zewnętrznej. Tym samym, stolarka w krótkim czasie może zostać wykonana zgodnie z indywidualnymi, nawet najbardziej nietypowymi oczekiwaniami nabywców i zaadaptowana do systemów aluminiowych zaplanowanych w inwestycji.

„Obserwujemy, że estetyka rozwiązań, w tym kolorystyka, to w oczach nabywców istotna cecha stolarki. Statystycznie, klienci chętniej inwestują w kolor  okien niż np. w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. 56% zamówień to okna w kolorze, najczęściej nabywcy wybierają odcień „Złoty Dąb”, a także „Orzech” i „Winchester”. Szeroki wachlarz oklein to od zawsze silny atut oferty Vetrex. Dysponujemy bogatą, 48-barwną paletą kolorystyczną okien PVC. Teraz, dzięki aluminiowym osłonom zewnętrznym, nasza stolarka może zostać wykonana praktycznie w każdym odcieniu z palety RAL Classic, jaki tylko wskażą nasi klienci” – wyjaśnia Krzysztof Smolnik, dyrektor ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.

Osłony aluminiowe są montowane fabrycznie i mogą być stosowane w najbardziej popularnych systemach PVC z oferty Vetrex w tym: VP70, V82, V90+, Vetrex SLIDE oraz najnowszym produkcie – V82 Black Design. 

Zastosowanie osłon aluminiowych to nie tylko dostęp do szerokiej gamy kolorystycznej , ale również sposób na utrzymanie wysokich parametrów izolacji termicznej, trudnych do osiągnięcia w konstrukcjach aluminiowych. Nakładki ułatwiają również utrzymanie stolarki w czystości i zwiększają odporności okien na czynniki atmosferyczne takie jak wiatr i deszcz. Istotną korzyścią wyposażenia okien w takie elementy jest też możliwość odświeżenia stolarki, ponieważ w przypadku zarysowań powłoki osłonę można wymienić na nową lub poddać ją ponownemu malowaniu proszkowemu.

„Wprowadzając do sprzedaży osłony aluminiowe wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, dla których, oprócz kwestii estetycznych i nieograniczonego wyboru w zakresie kolorystyki, istotne są również kwestie praktyczne – utrzymanie okien w czystości i możliwość niskokosztowej renowacji. Oferta ta jest więc skierowana zarówno do inwestorów indywidualnych, jak również deweloperów realizujących budynki wielorodzinne i obiekty komercyjne” – dodaje Krzysztof Smolnik.

VETREX