Po szarej i nieprzyjemnej zimie z ogromnym utęsknieniem wyczekujemy wiosny i momentu, kiedy wolny czas spędzać będzie można na świeżym powietrzu. Niestety po długich, zimowych miesiącach, kiedy nasz ogród pozbawiony jest jakiejkolwiek pielęgnacji, widok posesji może pozostawiać wiele do życzenia.

Niezbędne okazać się mogą prace porządkowe związane z uprzątnięciem naniesionego piasku, czy wysuszonych roślin, ale również wyczyszczeniem nawierzchni i elewacji z brudnych plam, zacieków i różnego rodzaju wykwitów.
W przeprowadzeniu porządkowych wokół domu pomocna będzie linia specjalistycznych produktów Dr House firmy Den Braven.

Skuteczna kuracja ogrodu

Mimo, iż przez wielu wiosna bywa nazywana najpiękniejszą porą roku, jest zarówno najbardziej wymagającym i pracowitym czasem dla wszystkich ogrodników i właścicieli domów jednorodzinnych. Do przeprowadzenia jest wiele prac porządkowych i konserwacyjnych, które pozwolą przygotować ogród na nadchodzący sezon. Do jednej z nich należy oczyszczenie chodników i podjazdu z zabrudzeń, które mogły pojawić się podczas zimowych miesięcy. Nawierzchnię należy dokładnie zamieść i umyć przy pomocy myjki ciśnieniowej. Niestety czynności te nie wystarczą w przypadku silnych zabrudzeń, czy plam po oleju silnikowym lub smarze. Do ich usunięcia należy użyć środków chemicznych, jednak należy pamiętać, by wybierać łagodne preparaty, które nie uszkodzą struktury czyszczonego materiału. W przypadku, kiedy nawierzchni wyłożona jest kostką brukową lub betonowymi płytkami chodnikowymi wykorzystać można specjalistyczny preparat  Kostka Brukowa z serii Dr House firmy Den Braven. Nie tylko pozbędzie się on wszelkich uciążliwych zabrudzeń, ale również przywróci naturalny kolor bruku. W przypadku delikatniejszych, naturalnych materiałów sięgnąć można natomiast po Dr House Marmur Kamień. Dzięki wyjątkowo delikatnej formule czyszczącej stosować go można bez obaw na marmur, granit, piaskowiec, trawertyn i tym podobne kamienie naturalne. Pozwoli on usunąć tłuste plamy, kamienny nalot czy zacieki, a przy tym stworzy dodatkową warstwę antypoślizgową.  Podczas wiosennych porządków warto również zainteresować się stanem elewacji naszego domu. Liczne opady, szadź i niskie temperatury spowodować mogły bowiem powstanie nieestetycznych zacieków, wykwitów czy zabrudzeń. Jeśli fasada budynku czy parapety wykonane zostały z naturalnego kamienia do ich pielęgnacji użyć można również środka czyszczącego Dr House Marmur Kamień. Natomiast w przypadku, gdy elewacja budynku wykonana jest z cegły lub klinkieru, zalecane jest zastosowanie preparatu Dr House Klinkier. Usunie on  nie tylko biały nalot, grzyby, pleśnie i wykwity, ale także przywróci oryginalny kolor elewacji. Dodatkowo, regularne stosowanie środka Dr House pozwoli ograniczyć zdolność do szybkiego odtwarzania się białych wykwitów.  

Wspólnym mianownikiem wszystkich produktów z linii Dr House firmy Den Braven jest niewątpliwie łatwość oraz skuteczność ich stosowania. Przeprowadzone przy ich użyciu prace porządkowe zaoszczędzą czas, który teraz będzie można spędzić na świeżym powietrzu w wypielęgnowanym ogrodzie.

www.denbraven.pl
Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Den Braven East
więcej informacji – PRESS BOX