17 września br. odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego na warszawskim osiedlu Alpha Park. Inwestycja realizowana przez firmę RED Real Estate Development zostanie zakończona w I kwartale 2016 roku.

– Cieszymy się, że zaczynamy kolejny etap budowy popularnego wśród ludzi młodych i rodzin z dziećmi osiedla Alpha Park na warszawskich Skoroszach – mówił Jonathan Klein Dennis, prezes RED Real Estate Development, dokonujący aktu wmurowania kamienia węgielnego. – Naszym osiedlem wyznaczamy trendy największej dbałości o przyszłych mieszkańców i środowisko tworząc m.in.  atrakcyjne powierzchnie wspólne oraz wykorzystując ekologiczne rozwiązania – dodał prezes.

Przed uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego podpisano akt erekcyjny. Dokument został sygnowany przez prezesa RED Real Estate Development –  Jonathana Kleina Dennisa oraz przedstawicieli firm uczestniczących w budowie osiedla Alpha Park. W kapsule czasu, poza podpisanym aktem erekcyjnym, znalazły się również egzemplarze aktualnej prasy, monety oraz zdjęcia terenu, na którym realizowana jest inwestycja.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele banku kredytującego inwestycję – mBank Hipoteczny
i mBank SA, przedstawiciele generalnego wykonawcy – firmy Budner SA, biura projektowego –  Autorskie Pracownie Architektury Sp. z o.o., miejscowych władz oraz firm współpracujących z Grupą RED Real Estate Development.

Nowoczesne rozwiązania ekologiczne na osiedlu Alpha Park

Inwestycja została zaplanowana z myślą o ekologii oraz rozwiązaniach gwarantujących niskie koszty eksploatacji.
– Projektując naszą nową inwestycję – Alpha Park – zależało nam na zastosowaniu wielu ekologicznych rozwiązań gwarantujących z jednej strony niskie koszty zużycia, z drugiej zaś dbałość o środowisko. Tym samym mieszkańcy naszego osiedla będą mogli korzystać m.in. z oświetlenia w technologii LED oraz paneli fotowoltaicznych. Warto zauważyć, że Alpha Park jest jedną z pierwszych inwestycji mieszkaniowych w Polsce, w której zastosowane będą fotowoltaiczne rozwiązania – powiedziała Teresa Witkowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu RED Real Estate Development. 

Budynek zostanie wyposażony w nowoczesną hybrydową wentylację wykorzystywaną
w energooszczędnych budynkach. Wentylacja ta pozwoli zminimalizować zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu zwiększonego komfortu mieszkańców. Powierzchnie wspólne będą zasilane przez panele fotowoltaiczne, a nadwyżki energii elektrycznej będą wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej. Ponadto, do oświetlenia części wspólnych zastosowane zostaną rozwiązania w technologii LED. Nawadnianie terenów zielonych osiedla zapewni system zbiorników z wodą deszczową.

Alpha Park, nowoczesne osiedle mieszkaniowe przyjazne rodzinie

Alpha Park to inwestycja realizowana w rejonie ulic Skoroszewskiej i Starodęby w Ursusie, zakładająca budowę 90 mieszkań o powierzchni od 31 do 106 m2 z możliwością bezpłatnego wykończenia pod klucz. W budynku będą znajdować się 1-, 2-, 3- lub 5-pokojowe mieszkania
z przestronnymi i oświetlonymi balkonami o powierzchni od 9 do 13 m2 lub tarasami o powierzchni do 52 m2. Do każdego z mieszkań można dokupić miejsce postojowe w podziemnym garażu oraz komórkę lokatorską.

Budynek będzie wyposażony w cichobieżne windy. W przestronnych klatkach schodowych zaplanowano pomieszczenia na rowery i wózki. Dla komfortu klientów osiedle zostanie ogrodzone,
a bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni całodobowa ochrona, system monitoringu, wideodomofonów oraz czytników kart.

Obszar inwestycji został starannie zaprojektowany, na terenie będą mieścić się: plac zabaw, miniboisko oraz przeznaczone do wypoczynku przestronne patia z zielenią parkową i małą architekturą.

Osiedle Alpha Park zlokalizowane jest w niewielkiej odległości od stacji SKM oraz WKD, jak również najważniejszych traktów komunikacyjnych takich jak m.in. Południowa Obwodnica Warszawy.
W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się przedszkola, szkoły, sklepy, punkty usługowe, restauracje, banki oraz parki. Na miłośników sportu czekają boiska, siłownia na powietrzu, baseny oraz korty tenisowe.
Więcej informacji o inwestycji znajduje się na stronie www.redalpha.pl.

PODSTAWOWE INFORMACJE O INWESTYCJI:
lokalizacja: Warszawa, Ursus, Skorosze, rejon ulic Skoroszewska/Starodęby
termin oddania: I kwartał 2016 r.
liczba mieszkań: 90 lokali
powierzchnia mieszkań: od 31 do 106 m2
liczba pokoi: 1-5
liczba pięter: 7-8
każde mieszkanie posiada balkon lub taras
wózkownia i rowerownia
podziemny parking, komórki lokatorskie
wspólne patio, plac zabaw, miniboisko, lokale usługowe
inwestycja ogrodzona, przystosowana do ochrony, zainstalowany monitoring
możliwość bezpłatnego wykończenia pod klucz
płatność w systemie 10/90
projekt: Autorskie Pracownie Architektury Sp. z o.o.
główny wykonawca: Budner SA

Alpha Park