Jedni lubią baterie tradycyjne, czyli np. do montażu ściennego. Inni wolą nowoczesne baterie stojące, nablatowe, dopasowane do umywalek o niesztampowym designie. Wybór jest ogromny. Pomagamy znaleźć ideał.
 

Na początek oryginalna kompozycja w stylu marynistycznym z ładnie wyeksponowaną strefą umywalki. Trudno nie zauważyć, że w aranżacji najważniejsze są elementy kojarzące się z morzem: biało-granatowe pasy z płytek na ścianie i niebieskie paski na zasłonie prysznicowej; model żaglówki i steru, metalowe lampy. Dwa okrągłe, zawieszone na sznurach lustra przypominają bulaje na statku.

Efektowna drewniana komoda, stylizowana na starą, o pięknie zdobionych uchwytach szuflad, wnosi wyjątkowy klimat i harmonizuje z podłogą pokrytą kaflami naśladującymi drewno. Na blacie komody umieszczono dwie duże, prostokątne umywalki. Starannie dobrane zostały do nich baterie. To stojące modele z serii Stratos o atrakcyjnej linii wzorniczej – posiadają lekko spłaszczone wylewki o ciekawej, geometrycznej formie i płaskie, ergonomiczne uchwyty. Baterie te są wyposażone w regulator ceramiczny, który gwarantuje ich trwałość. W zestawie jest metalowy korek spustowy clik-clak G5/4. Na końcu wylewki znajduje się perlator, który napowietrza strumień wody, więc gospodarujemy nią oszczędniej. Baterię pokrywa błyszcząca, chromowana powłoka.

W kolejnej łazienkowej propozycji – w śródziemnomorskim stylu – nablatowa umywalka przypomina wielką kamienną donicę. Doskonale uzupełnia się wizualnie z wiszącą doniczką, współgra też ze ścianami o fakturze betonu. Umywalce towarzyszy bateria stojąca Veneto VerdeLine o delikatnych zaokrągleniach korpusu, płaskiej rączce i skośnie nachylonej wylewce. Nie tylko wygląd jest atutem armatury z serii Veneto VerdeLine. To modele praktyczne i ekologiczne. Zostały wyposażone w regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepłej wody, a także w perlator. Nowoczesny system easy clean minimalizuje osadzanie się kamienia wapiennego. Z chromowaną powłoką armatury dobrze komponują się także połyskujące chromem akcesoria łazienkowe – wieszak na ręcznik Metalia czy lusterko kosmetyczne na ramieniu.

W naszym przeglądzie nie może zabraknąć efektownej baterii nablatowej. Prezentowany w białej aranżacji model Fiesta – pięknie dobrany do nablatowej umywalki w formie misy – jest ozdobą luksusowego salonu kąpielowego z wielkimi lustrami i oknami. Ta elegancka, smukła bateria ma charakterystyczny cienki, długi uchwyt i cylindryczną wylewkę. Wyposażona została w regulator ceramiczny. Lśni dzięki chromowanej powłoce.

Na koniec stojąca bateria umywalkowa Algeo. Dobrano ją do obszernej umywalki ustawionej na stoliku w stylu rustykalnym. Tło stanowią białe płytki w cegiełkę, białe ściany, okrągłe lustro. Łazienka znajduje się na poddaszu – jest nieduża, przytulna, z posmakiem shabby chic. Chromowana bateria posiada cechę, która wyróżnia ją spośród innych – wygodną, obrotową wylewkę. Model Algeo oczywiście wyposażony jest w regulator ceramiczny.

W artykule wykorzystano aranżacje oraz informacje o produktach marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box