Na przeciwległym biegunie aranżacyjnym znajduje się przestronna kuchnia w szarościach i graficie. Tu inspiracją były barwy kojarzące się z ulicą, halą fabryczną, betonem. Na ścianach i podłodze zastosowano efekty przetarć. W centralnym punkcie umieszczono wyspę z wysokimi, metalowymi stołkami.

Nad nią wisi żyrandol złożony z dużych cylindrycznych kloszy w ciemnym graficie. Współgra z frontami górnych półek zabudowy meblowej, z grafitowym zlewozmywakiem i niebanalną czarną baterią Zicco Black o industrialnym designie. Ciemne elementy stylizacji zestawiono z drewnem i bielą dolnej części zabudowy. Wizualnego ciepła dodaje oświetlenie ledowe pod górnymi półkami. Kuchnię od pozostałych pomieszczeń przedzielono prostym, ażurowym regałem z metalu i drewna.

Intensywne kolory w kuchni stosowane są zazwyczaj punktowo. Może to być jedna ściana pomalowana na przykład na modny, ciemnozielony kolor. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z neutralną bielą zabudowy meblowej, jasną barwą drewna, szarym pasem ściany nad górnymi półkami oraz z grafitowymi i metalowymi dodatkami. Na uwagę zasługuje bateria zlewozmywakowa Rodez ze stali szlachetnej – o futurystycznej formie. Z zieloną ścianą świetnie współgra naturalna zieleń roślin doniczkowych, które umieszczono na dekoracyjnym, wiszącym okapie.

Na koniec zostawiliśmy aranżację w błękitach i bieli. To propozycja dla tych, którzy chcieliby przenieść do swojego domu trochę… wakacji. Wzorzyste kafelki nad blatem zabudowy przypominają piękne płytki azulejo, którymi pokryte są ściany budynków w słonecznej Portugalii. Dominujące w aranżacji zestawienie kolorów przywołuje skojarzenia z malowniczym Sidi Bou Said w Tunezji, z zabudową na greckiej wyspy Santorini… albo z jeszcze innym zakątkiem, w którym króluje błękit nieba, morze i słońce. W naszą kuchenną wyspę wkomponowano jasny, granitowy zlew, do którego projektant dobrał nowoczesną baterię Zumba o wyrazistej, słonecznej barwie i elastycznej wylewce. Dopełnieniem tej niezwykłej stylizacji są ciekawe dodatki marynistyczne.Wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.

FERRO 
press box