Estetyczna elewacja to wizytówka każdego budynku. Dla mieszkańców bardzo ważne jest, by fasada budynku była trwała i zachowała ładny wygląd przez długie lata. Najpopularniejszym sposobem wykończenia ścian zewnętrznych pozostają tynki.

Pamiętajmy, że elewacja budynku pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale przede wszystkim ochronną, dlatego jej walory estetyczne muszą iść w parze z użytkowymi. Dobierając tynk elewacyjny, warto więc zwracać szczególną uwagę na jego właściwości, od których w dużej mierze będzie zależało, czy tynki nie będą pękać, odpadać, czy będą suche i odporne na ataki grzybów oraz pleśni.

Dobrym wyborem jest wykończenie ścian zewnętrznych gotowym do użycia, cienkowarstwowym tynkiem silikatowo-silikonowym Baumit StellaporTop. Produkt przeznaczony jest do wykonywania tynków zewnętrznych o strukturze baranka, na istniejących i nowych tynkach mineralnych, masach szpachlowych i betonie oraz jako wyprawa wierzchnia w systemach ociepleń Baumit. Decydując się na barwiony w masie tynk strukturalny StellaporTop, inwestor otrzymuje do dyspozycji szeroką, paletę kolorów – Baumit Life. Bez trudu będzie mógł wybrać barwę pasującą do stylistyki bryły, otoczenia oraz innych materiałów wykończeniowych i detali architektonicznych. Dekoracyjna powłoka elewacji wykonana przy użyciu tynku silikatowo-silikonowego jest wyjątkowo trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych, przez co na długo zachowuje świeży i estetyczny wygląd. Oprócz niskiej nasiąkliwości, Baumit StellaporTop charakteryzuje się również wysoką odpornością na zabrudzenia jak większość silikatów. Dodatek  silikonu powoduje, że tynk jest bardziej „elastyczny” niż silikat, a przez to bardziej odporny na rysy i pęknięcia. Ponadto, tynk Baumit StellaporTop stanowi naturalną ochronę przed rozwojem alg i grzybów, które bardzo często rozwijają się na elewacjach domów.

Producent: Baumit

www.baumit.com 

Baumit