Deski tarasowe WPC to innowacyjny produkt w ofercie Domino Wild Wood, który łączy siłę natury z nowoczesną technologią polimerową. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością, łatwością w utrzymaniu i subtelną estetyką, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w przestrzeniach zewnętrznych.

Ich unikalne właściwości spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie najlepszą jakość i komfort użytkowania.

Wiosna w przydomowym ogrodzie to czas porządków oraz drobnych napraw i remontów. Niskie temperatury, wysoka wilgotność i zalegający śnieg stanowią duże obciążenie dla drewnianych desek tarasowych, dlatego po zimie często wymagają one renowacji lub całkowitej wymiany. Wybierając innowacyjne deski WPC firmy DOMINO, unikniemy tych kosztownych i czasochłonnych prac, a nasz taras zachowa atrakcyjny wygląd przez cały rok.

Naturalne oblicze
Deski WPC składają się w 60% z mocnych włókien drzewnych i bambusowych, a w 40% z polietylenu o wysokiej gęstości równej 0,94 – 0,97 g/m3. Dzięki temu połączeniu uzyskano unikalny produkt, który wyróżnia się znacznie niższą nasiąkliwością niż powszechnie dostępne deski drewniane czy kompozytowe. Doskonałe parametry techniczne i oryginalny wygląd sprawia, że innowacyjne deski z oferty DOMINO są niezawodnym i atrakcyjnym sposobem na wykończenie podłoża w ogrodowych przestrzeniach. Ich kolorystyka inspirowana naturą, dostępna w trzech wariantach: Candy, Brownie i Smokie, umożliwia dopasowanie do stylu architektonicznego i barwy domu.

– Deski WPC mają bardzo szerokie zastosowanie, doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważny jest estetyczny wygląd oraz wyjątkowa odporność na wilgoć. Mogą być stosowane na tarasach i balkonach, a także w otoczeniu pomostów, basenów oraz oczek wodnych. Stanowią atrakcyjną alternatywę dla kostek betonowych czy ceramicznych płytek, gdyż tworzą cieplejszą i bardziej przyjazną przestrzeń – mówi Tomasz Gawlik Kierownik grupy produktowej Wild – Wood w firmie Domino.

Co ważne, deski WPC wpisują się w ekologiczny trend nie tylko pod względem wizualnym. Są w pełni przyjazne dla natury, gdyż są wytwarzane z włókien drzewnych i bambusowych pochodzących z elementów drewnianych niewykorzystywanych w produkcji stolarskiej. Wybierając ten produkt, przyczyniamy się do ochrony lasów oraz środowiska naturalnego.

Niezawodne, trwałe i komfortowe
Nowoczesna technologia polegająca na zespoleniu w wysokiej temperaturze pod ciśnieniem włókien drzewnych i bambusowych z poliolefinami, umożliwiła uzyskanie produktu o bardzo niskiej absorpcji wody. Jej wartość jest aż 20-krotnie niższa niż w przypadku drewna sosnowego i wynosi jedynie 0,9%. Ponadto deski WPC są odporne na działanie promieniowania UV oraz wpływ skrajnych i zmiennych temperatur w przedziale od -40°C do +60°C. Poza trwałością i atrakcyjną estetyką, ich istotnym walorem jest łatwość w utrzymaniu. Deski nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, a mimo to zachowują swoje właściwości oraz niezmienny wygląd nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Są również odporne na działanie grzybów oraz owadów, jak np. termity, dlatego nie ma potrzeby stosowania specjalnych środków zabezpieczających. Kolejną zaletą innowacyjnego produktu jest łatwy i w pełni bezpieczny montaż, który można wykonać samodzielnie. Położenie 1m2 powierzchni zajmuje jedynie ok. 10 min. Deski WPC to efektowne, a przy tym niezwykle wygodne rozwiązanie. Gwarantuje trwałe i atrakcyjne wykończenie oraz pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Deska WPC cena od 61,74 brutto / dł. 2,40 m

Domino