Grupa Paradyż po raz kolejny otrzymała tytuł „Filar Polskiej Gospodarki” i zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim w IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.

Laureaci plebiscytu to przede wszystkim firmy wspierające rozwój przedsiębiorczości w regionie oraz mające pozytywny wpływ na lokalną społeczność. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że Grupę Paradyż docenili przedstawiciele władz samorządowych z województwa  łódzkiego – prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów. Firma została uznana za lidera w województwie, na co wpływ miały m.in. zrealizowane przez Grupę Paradyż projekty. Spółka od 2000 roku przeznaczyła ponad 500 mln zł na inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, co przyczyniło się również do powstania nowych miejsc pracy. Aktualnie cała Grupa Paradyż zatrudnia ponad 1700 osób. Plany zakładają przeznaczenie przez firmę kolejnych 60 mln zł na rozpoczętą już budowę centrum handlowo-logistycznego „Paradyż Logistics and Trade”.

Dodatkowo Grupa Paradyż od lat wspiera inicjatywy kulturalne, aktywnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych, charytatywnych i społecznych w regionie.

Cieszy nas, że realizowane przez Grupę Paradyż projekty oraz znaczące inwestycje w obrębie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są doceniane i wskazywane jako siła napędowa rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu. Wiemy, jakie korzyści niesie ze sobą partnerstwo lokalne i efektywna współpraca na poziomie gminy, miasta czy powiatu. To motywuje nas do wytężonej pracy i podejmowania nowych wyzwań – mówi Łukasz Kardas, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Uroczysta gala wręczenia tytułów Filary Polskiej Gospodarki odbyła się 23 maja w Warszawie. Nagrodę dla Grupy Paradyż odebrał Łukasz Kardas, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Zapraszamy także na www.paradyz.com oraz www.myway-paradyz.com .


Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 25 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2013” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2013 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)