Strzeliste łuki, subtelne nachylenia, delikatnie zaokrąglone dźwignie – najnowsza kolekcja marki Deante została dopracowana z jubilerską precyzją. Małgorzata Płoskońska stworzyła serię, która urzeka niezawodnym połączeniem ponadczasowego designu z wysoką funkcjonalnością. Kolekcja Hiacynt to elegancka biżuteria dla domu zaprojektowana z okazji srebrnego jubileuszu firmy.

Dobrze dobrana armatura nadaje wnętrzu blasku, dokładnie jak idealnie dopasowany naszyjnik czy kolczyki, które przyciągają wzrok, nie przyćmiewając całej stylizacji. Produkty Hiacynt to nowoczesne linie zamknięte w ponadczasowych formach, które ozdobią każdą łazienkę.

– Autorska kolekcja Hiacynt to propozycja dla osób, które cenią minimalizm w eleganckim wydaniu – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante. – Z okazji srebrnego jubileuszu postanowiliśmy wprowadzić produkty łączące dobry design z ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Kolekcja Hiacynt stanowi punkt kulminacyjny 25-lecia naszej firmy – dodaje.

Baterie z najnowszej kolekcji mają dynamiczną formę – wyważone kąty nachyleń, dyskretne krzywizny i kunsztowne obłości tworzą spójną całość. Okrągłe zakończenia wylewek korespondują z wygodnymi w użyciu dźwigniami. Seria będzie się dobrze prezentowała zarówno w ultraminimalistycznym wnętrzu, jak i łazienkach urządzonych w stylu industrialnym, czy tradycyjnym.

– Najważniejszym elementem procesu projektowego, podczas którego powstały baterie Hiacynt, było połączenie nowoczesnego ducha z klasyką. Za główny cel obrałam spełnienie zarówno kryteriów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Właśnie dlatego każda linia, krzywizna i kąt są ze sobą konsekwentnie powiązane, tworząc harmonijne i ergonomiczne bryły – mówi Małgorzata Płoskońska, autorka serii Hiacynt.

Najnowsze baterie marki Deante zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje. Wpuszczony w korpus ruchomy aerator pomaga precyzyjnie pokierować strumieniem wody. Modele umywalkowe i bidetowy posiadają wygodne korki typu click-clack, pozwalające w łatwy sposób otwierać i zamykać odpływ wody. Dodatkowo, baterie umywalkowe zostały wyposażone w system eco-click, czyli funkcję dwustopniowego otwierania dźwigni, redukującą zużycie wody do 50%.

Kolekcja obejmuje nie tylko baterie, na które składają się modele: umywalkowe w wersji wysokiej i niskiej, wannowy, natryskowy i bidetowy, ale także deszczownię i jednopunktowy zestaw natryskowy. Delikatny korpus deszczowni idealnie współgra z nowoczesną, ultrapłaską głowicą, która szybko napełnia się wodą i zapobiega skapywaniu kropli po kąpieli. Produkt jest wyposażony w baterię mieszaczową oraz słuchawkę. Regulowany rozstaw drążka daje możliwość zmiany jego położenia o 20 cm, co pozwala dopasować wysokość montażu głowicy do wzrostu użytkowników.

Autorka serii, Małgorzata Płoskońska ukończyła Wzornictwo i Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektując skupia się na połączeniu wartości funkcjonalnych i estetycznych produktu. Obszarem, do którego ma szczególne zamiłowanie jest tworzenie elementów wyposażenia łazienki.

Kolekcja Hiacynt została wykonana z najlepszej klasy materiałów. Wysoką jakość potwierdza 7-letnia gwarancja na baterie i 5-letnia na deszczownię oraz zestaw punktowy.


Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)