W najwyższym z nowo powstających budynków mieszkalnych w mieście mieszkają już nowi lokatorzy.  Budowa pierwszego bloku na osiedlu Red Park zlokalizowanego w Poznaniu przy ul. 28 czerwca 1956r. została zakończona terminowo, a niedawno deweloper RED-Real Estate Development dostał pozwolenie na użytkowanie. Ponad 80 osób spędziło święta w swoich nowych mieszkaniach.

Dębiec długo nie cieszył się dobrą sławą. Brakowało tu także widocznych przemian i nowych inwestycji. Dziś jednak takie opinie słyszy się bardzo rzadko – najczęściej z ust osób, które dawno nie odwiedzały tego miejsca. Statystyki policyjne również nie potwierdzają doniesień o licznych przestępstwach popełnianych na Dębcu – dużo niebezpieczniej jest chociażby na Ratajach. Dowodem na niezwykle szybki rozwój dzielnicy jest chociażby rosnąca liczba inwestycji pokroju Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego, rozbudowy drogi dębińskiej czy właśnie powstanie Red Parku. Nowoczesne, funkcjonalne budownictwo odpowiada nowemu wizerunkowi tej części miasta. – Nasi klienci to często obecni mieszkańcy Dębca, znający dobrze wszelkie plusy okolicy i nie chcący się z nią rozstawać – mówi Roma Pikulska, marketing manager w firmie Red Park. – Inwestycja graniczy bezpośrednio z Laskiem Dębieckim, co wielu lokatorów skłoniło do zakupu mieszkań właśnie tu – dodaje.
W ramach pierwszego etapu budowy powstał 13-piętrowy blok o podwyższonym standardzie wykończenia składający się z 130 mieszkań o powierzchniach od 30 do 72 mkw (od kawalerek po trzypokojowe). Wszystkie, z wyłączeniem najmniejszych lokali, posiadają balkony lub tarasy. Ponad 60 proc. mieszkań znalazło już swoich właścicieli. Na parterze dostępne są też lokale usługowe o powierzchniach 105,96 oraz 123 mkw.

Jakość i elegancja
Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Dojazd na węzeł autostrady A2 trwa 3 minuty, a niecałe 10 do oddalonego o 4 kilometry Starego Rynku. Tuż obok inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w pobliżu zlokalizowana jest pętla tramwajowa. Z kolei sąsiadujący bezpośrednio Lasek Dębiecki i położony nieopodal popularny Park Dębina umożliwiają relaks na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Red Parku cenią też sobie wysoki standard wykończenia. Klatki schodowe oddzielone są od części mieszkalnej dźwiękoszczelnymi ścianami, co zapewnia dodatkowy komfort. Do dyspozycji lokatorów są dwie szybkobieżne windy, zaś cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W podziemiu powstała jednopoziomowa hala garażowa z 73 miejscami postojowymi. Bezpieczeństwo lokatorów zapewnia całodobowy monitoring i ochrona, a także możliwość zamontowania wideodomofonu. Niecodzienną zaletą mieszkań w Red Parku jest również perspektywa podziwiania panoramy miasta z ostatnich pięter. Widać nawet Dziewiczą Górę w podpoznańskiej puszczę Zielonka. – Na wyższych kondygnacjach tarasy mają metraż aż do 60 mkw – wyjaśnia Roma Pikulska. – Widok jest naprawdę wyjątkowy. Można wtedy w pełni zrozumieć określenie „Zielony Dębiec” nadane dzielnicy przez jej mieszkańców – nadmienia.

Ceny mieszkań w Red Parku wahają się od 180 do 420 tys. zł brutto. Wiele z nich kwalifikuje się do programu dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Co ważne, deweloper oferuje również możliwość zakupu mieszkania wraz z wykończeniem zawartym w cenie. Docelowo inwestycja będzie liczyć cztery budynki.

RED-Real Estate