Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w Bninie – Błażejewku koło Kórnika. W ramach II etapu powstanie 31 domów w zabudowie szeregowej. Inwestor KM Building zapewnia, że pierwsi klienci odbiorą domy jeszcze w tym roku.

Budowa inwestycji w Błażejewku rozpoczęła się w 2013 roku. W ramach pierwszego etapu powstało 11 domów w zabudowie szeregowej. Sukces sprzedażowy spowodował, że inwestor szybko rozpoczął realizację kolejnych etapów. Tym samym budowa drugiego etapu wystartowała na początku 2014 roku. Powstanie 31 domów o dwóch powierzchniach. Mniejszy z nich to  68 m kw., a większy – 86 m kw. Wybór segmentu determinuje również wielkość działki, na której położona będzie nieruchomość. Waha się ona między 115, a 300 m. kw.  –  Część ze stawianych domów ma już więźbę dachową, pozostałe są na etapie realizacji ścian pierwszego piętra. Wszystko idzie zgodnie z planem. Przewidujemy, że pierwsi klienci odbiorą domy jeszcze w tym roku.  – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.  Ceny kształtują się w przedziale od 249 tys. zł brutto za domy o pow. 68 m kw., do 298 tys. zł. brutto za nieruchomości o pow. 86 m kw. – W budynkach mieszkalnych stawiamy przede wszystkim na jakość, zarówno materiałów, jak i samego wykończenie. Ta staranność oraz przystępne ceny spowodowały m.in., że połowa domów z II etapu została już sprzedana bądź zarezerwowana – dodaje Maciej Bartczak.

Deweloper zadba również o zagospodarowanie terenu wokół inwestycji. Powstanie  kompletne opłotowanie, trawnik, chodniki oraz miejsca postojowe, a front działek wyłożony zostanie kostką brukową. Także najmłodsi mieszkańcy znajdą przestrzeń dla siebie – specjalnie dla nich zostanie wybudowany plac zabaw. Z koeli same domy będą murowane, niepodpiwniczone, piętrowe. Umożliwia to wygodny podział na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajdą się kuchnia, przestronny salon z kominkiem i łazienka. Istnieje także możliwość wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia gospodarczego. Na piętrze zlokalizowane będą sypialnie: dwie (w domach 68 m kw.) lub 3 (w domach 86 m kw.), a także garderoba i łazienka. Każdy dom posiada balkon oraz wygodny i duży taras. Dodatkowo klienci otrzymują gratis funkcjonalną przestrzeń użytkową strychu, o wielkości od 15 do 18 m kw., która może pełnić funkcję dodatkowego schowka. Wybierając miejsce pod inwestycję deweloper wziął pod uwagę przede wszystkim miłe dla oka otoczenie i dobry dojazd od oddalonego o niecałe 20 kilometrów Poznania. Mniejsza miejscowość w okolicach dużej aglomeracji to także gwarancja niższych cen.

Wyniki sprzedaży pierwszego etapu pokazały, że przyjęte założenia sprawdziły się. Należy zaznaczyć, że domy na osiedlu Rodzinny Zakątek spełniają kryteria rządowego programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”.

 KM Building