W urządzaniu wnętrz, jak w niemal każdej innej dziedzinie, mamy do czynienia z modą i sezonowością. Wystroju mieszkania nie zmieniamy oczywiście z taką samą częstotliwością jak garderoby, ale jeśli jesteś akurat w trakcie remontu lub kupujesz nowy dom czy mieszkanie, warto wiedzieć, jakie są modne kolory ścian w tym roku i czego spodziewać się w najbliższej przyszłości.

Zanim wyruszymy do sklepu po farby, wałki, folie i wszystko, co niezbędne, by modne kolory ścian zagościły w naszym domu, warto przypomnieć sobie, że kolory jakie wybierzemy, powinny przede wszystkim odpowiadać domownikom – dopiero potem światowym trendom i modom wnętrzarskim.

Ciężko jednak oprzeć się pokusie – modne kolory ścian to nie tylko zaskakujące barwy i odcienie, które królują tego roku w świecie mody i designu. To także sprawdzone połączenia, które idealnie komponują się z określonymi dodatkami i meblami, jakie zobaczymy w sklepowych aranżacjach. To w końcu nieoczywiste propozycje, na które sami niekoniecznie zwrócilibyśmy uwagę przeglądając próbniki farb. Urządzając mieszkanie warto znać modne kolory ścian w tym sezonie, tak samo jak warto wiedzieć, w jakich paletach czujemy się dobrze, a które nie sprawdzą się w naszym przypadku.

Modne kolory ścian? Paleta NUDE rządzi!
Jak wygląda kolor nude? To ciepły, różany beż – cielisty, naturalny, ale nie mdły. W tym roku podbija serca projektantów, w przyszłym pojawi się za pewne w naszych domach. Jeśli lubisz modne kolory ścian, nude to hit tego sezonu wnętrzarskiego. Warto poszukać również mebli z palety nude. Przełamane delikatnymi pastelami lub mocnym, kontrastującym fioletem, świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Złocista ochra? Modne kolory ścian lubią zaskakiwać.
Jeśli chodzi o modne kolory ścian, złocista ochra jest z nami już od jakieś czasu, ale nigdzie się nie wybiera. Ten odważny, nieoczywisty odcień to coś pomiędzy beżem, brązem a złotem. Szlachetne, intensywne i modne kolory ścian wciąż jeszcze częściej wykorzystywane są w przestrzeniach publicznych, niż w naszych domach, ale złocista ochra ma na tym polu ogromny potencjał.

Błękit…a może mięta?
Morskie, ziemiste odcienie błękitów świetnie sprawdzają się, kiedy trzeba ożywić biało-szare mieszkanie w stylu skandynawskim, ale jeśli marzą Ci się naprawdę modne kolory ścian – postaw na miętę. Świeża, radosna i nowoczesna miętowa paleta rozjaśni i optycznie powiększy nawet najmniejszy pokój. Świetnie sprawdza się także w pokojach dla dzieci – zwłaszcza, jeśli są dzielone przez chłopca i dziewczynkę.