Wrocław zyskał nowy – mieszkaniowy i rekreacyjny – punkt na mapie o prawdziwie wakacyjnej atmosferze. Kilkuset wrocławian odwiedziło osiedle Olimpia Port z okazji otwarcia bulwaru Marca Polo i nadrzecznego etapu inwestycji.

Promenada stała się jednocześnie nowym centrum osiedla, które od ponad roku żyje swoim przyjaznym rytmem blisko tysiąca mieszkańców.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: mieszkańcy osiedla, Prezydent Adam Grehl, Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia – Gabriel Marek, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Elżbieta Góralczyk oraz Zarząd Archicomu.

– To szczególny dzień – powstaje w tkance miasta nowe osiedle. Gratuluję odkrywcom, którzy dostrzegli potencjał tej okolicy, wcześniej znanej z hal i magazynów – przestrzeni niedostępnej dla mieszkańców. Życzę, by mieszkańcy budowali własną historię i tożsamość tego miejsca. Będziemy nadal współpracować, żeby teren konsekwentnie integrować. – zapewnił Adam Grehl, Prezydent Wrocławia.

Przyległy do osiedla park był miejscem rodzinnego piknikowania –  wspinaczek po drzewach, eurobngee i opalania nad rzeką. Można było obejrzeć wystawę przemiany terenu oraz zdjęć przyrody wokół osiedla wykonanych przez wrocławian. Spacer wzdłuż bulwaru prowadził wprost do pływających pomosty, rejsu po rzece albo dalej – ścieżką rowerową do przyszłego portu, gdzie wśród zieleni bębniarze przygrywali na industrialnej barce. Relaksująca atmosfera udzieliła się przybyłym do tego stopnia, że impreza przedłużyła się do wczesnego wieczora.

Ci, którzy poczuli już klimat Olimpii Port licznie odwiedzali mieszkania wzorcowe oraz lokale w realizacji. Osiedle według raportów Emmerson jest od dwóch lat najchętniej wybieranym w mieście. Inwestycja szybko się rozwija – średnio dwa razy w roku Archicom uzupełnia ofertę –  obecnie do wyboru jest blisko 200 mieszkań w 8 budynkach. Kompleksowy plan inwestycji gwarantuje widoki z mieszkań na starodrzewie, promenadę lub dziedzińce.

Słoneczny bulwar Marca Polo, nadrzeczne pomosty i park są integralnymi elementami osiedla służącymi ogólnodostępnej rekreacji. Dodatkowo, mieszkańcy mają do dyspozycji i osiedlowy klub z fitnessem.

ARCHICOM