W dzisiejszych czasach, gdy życie nabiera coraz większego tempa każdy element wyposażenia mieszkania powinien być praktyczny i w sposób widoczny ułatwiać codzienne funkcjonowanie.

Szczególnie w łazience, z której korzystamy rano i wieczorem, a niektórzy z nas pracujący w domach znacznie częściej, warto zadbać o odpowiednie elementy wyposażenia, praktyczne i  eleganckie zarazem. Jednym z takich elementów są dozowniki na mydło, które niejednokrotnie zastępują mydelniczki lub też pojawiają się obok nich. Te użyteczne łazienkowe akcesoria pozwalają na higieniczny i wygodny sposób mycia rąk, chroniąc tym samym umywalki przed zabrudzeniem. Mydło nie spływa po ceramice i nie jest narażone na ześlizgnięcie się na podłogę.

Dozowniki występują w dwóch wersjach: stojącej i ściennej. Najczęściej, jak to ma miejsce w przypadku dozowników Ferro, należą do kolekcji charakteryzującej się określonym motywem wzorniczym, co umożliwia wyposażenie wnętrza w dodatkowe elementy z tej samej serii. 

W ofercie znajdziemy dozownik bambusowy należący do 10. elementowej linii akcesoriów z drewna bambusowego odznaczającego się trwałością i odpornością na wilgoć. Cała linia urzeka prostotą formy oraz ciepłą kolorystyką, pasuje do różnych stylów aranżacji. Dozowniki Audrey i Grace, podobnie jak pozostałe akcesoria z obu kolekcji doskonale zaprezentują się we wnętrzach klasycznych. Matowe szkło zestawiono tu z błyszczącym chromem.

33-elementowa linia akcesoriów Novatorre 1 to atrakcyjna propozycja nawet dla bardzo dużej łazienki lub pokoju kąpielowego. Znajdziemy w niej niezwykle eleganckie dozowniki: ścienny oraz stojący o łagodnie zaoblonych kształtach, połączone z błyszczącą chromowaną powłoką. Na szczególną uwagę zasługuje także dozownik na mydło z kolekcji Novatorre 3 o bardzo ciekawej formie w kształcie sopla lodu z piaskowanego szkła i mosiądzu pokrytego chromem.
W nowoczesnej łazience świetnie zaprezentuje się dozownik należący do linii Novatorre 9, w której dominują elementy kwadratu i prostokąta. Interesującą propozycją jest również dozownik z kolekcji Novatorre 10 o oryginalnym designie z motywem elipsy w wykończeniach uchwytów i elementach montażowych.

Funkcjonalne i eleganckie dozowniki nie muszą zastępować tradycyjnych mydelniczek. Na pewno jednak pomagają w utrzymaniu codziennej higieny. Wraz z pozostałymi akcesoriami należącymi do danej kolekcji są doskonałą ozdobą współczesnych łazienek.


Novatorre 9 dozownik na mydło ścienny


Novatorre 1, dozownik na mydło chrom


Akcesoria bambusowe, dozownik na mydło


Novatorre 10 dozownik na mydło ścienny chrom


Novatorre 3 dozownik na mydło ścienny


Grace dozownik na mydło

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)