W ubiegłym tygodniu flota transportowa firmy Wiśniowski powiększyła się o samolot odrzutowy, dwusilnikowy Learjet 75 firmy Bombardier. To kolejna inwestycja, która ma pomóc sądeckiej firmie  w prowadzeniu  biznesu na globalnym rynku.

Firma Wiśniowski to polski lider produkcji bram, drzwi i ogrodzeń, który coraz skuteczniej wkracza na  światowy rynek. Produkty tej firmy, o polsko brzmiącej nazwie, kupują klienci m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii. Skala eksportu, która stanowi dzisiaj 30% sprzedaży, stale się zwiększa.

Siedziba naszej firm i cała produkcja zlokalizowana jest w Nowym Sączu w województwie Małopolskim, dlatego samolot bardzo ułatwi organizację spotkań biznesowych przedstawicielom firmy w Polsce i na świecie –   mówi Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu w firmie Wiśniowski.

Samolot to niewątpliwie najszybszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Coraz częściej pojawia się w wyposażeniu floty międzynarodowych korporacji ze względu na komfort i szybkość prowadzenia interesów. Zapewnia ogromną elastyczność, nie ograniczając rozkładem lotów czy liczbą ograniczonych rejsów, które niejednokrotnie zakłócają harmonogram spotkań biznesowych. Dodatkowo odpowiednio eksploatowane – szczególnie przez osoby, które dużo podróżują – samoloty biznesowe mogą być bardziej opłacalne niż kursy rejsowe.

Samolot Wiśniowskiego to jeden z pierwszych egzemplarzy seryjnej wersji rozwojowej  Learjeta 45, który zabiera na pokład do 9 pasażerów. Maksymalny zasięg lotu to 3778km i pułap aż 15,5km. 

WIŚNIOWSKI (PRESS BOX )
www.wisniowski.pl